Sauna domowa — Gdynia

Prezentujemy kolejną realizację sauny domowej. Jest to projekt bardzo ciekawie wyposażony. Już na pierwszy rzut oka widać nowoczesny charakter kabiny saunowej. Wymiar zewnętrzny sauny wynosi 250 cm x 170 cm. Pokaźna ściana frontowa jest w całości przeszklona, a elewacja sauny wykończona jest białą, laminowaną płytą. Na ramie frontu zamontowany został dotykowy sterownik firmy FFES, który umożliwia również sterowanie sauną z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji mobilnej.

Wnętrze sauny pokryte jest boazerią z drewna lipowego klasy AA o profilu STS, którego poziome drewniane deseczki ocieplają środek sauny. Sercem sauny jest piec marki Cilindro umieszczony w rogu, tuż przed kamienną ścianką. Nad piecem wisi misa o pojemności około 0,6 litra. W misie można umieścić wodę z ziołami, kryształy soli himalajskiej lub aromaty zapachowe, co uprzyjemnia pobyt w saunie. Za oparciami górnej ławy oraz w oparciu dolnej ławy zamontowane zostały szklane promienniki kwarcowe marki Sentiotec ECO, których używać można zamiennie z piecem. Zapewniają one delikatniejszą temperaturę oraz sprawdzają się świetnie u sportowców oraz osób mających problemy z sercem.

Dopełnieniem całości jest subtelne oświetlenie. Użyto tutaj zarówno pas ledowy RGB umieszczony pod ławami jak i gwieździste niebo RGB w postaci wielu drobniutkich punktów świetlnych na suficie. Takie dopełnienie wymarzonej sauny gwarantuje niepowtarzalne odczucia przenoszące saunowiczów na wyższy poziom relaksu podczas saunowania.