Sauna domowa — Grodzisk

Kolejna, stworzona na wymiar sauna domowa znalazła swoje miejsce we wnęce o wymiarach 162 cm x 237 cm w budynku mieszklanym. Ściany wewnętrzne pokryte są boazerią świerkową o profilu STP, a w miejscu pieca na części ściany zamontowano fornir kamienny spełniający zarówno funkcję estetyczną jak i ochronną przed opalaniem drewna w miejscu najbardziej na to narażonym czyli najbliżej pieca. Ławy wykonane są z drewna lipy klasy AA, która jest bardzo przyjemna w dotyku. W saunie zmieściły się ławy na dwóch poziomach wysokości, dzięki czemu każdy jej użytkownik może znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie. Za oparciami umieszczono oświetlenie ledowe w pionowych pasach, co ładnie prezentuje się w każdej nowoczesnej saunie.
Sauna jest dwufunkcyjna, a więc zawiera piec z parownikiem, dzięki któremu podnoszona zostaje wilgotność, a obniżana jest temperatura i wówczas korzystamy z sauny mokrej. Zamiennie można używać samego pieca (bez parownika) korzystając tym samym z sauny fińskiej. Marka pieca to Harvia, a jego model to Topclass Combi. Sterowanie parametrami sauny odbywa się za pomocą dotykowego, intuicyjnego panelu, który znajduje się na drewnianej ramie frontu sauny. W miejscu tym umieszczony jest również panel do włączania oraz ściemniania pasów led.
Ściana drzwiowa sauny jest w całości przeszklona, co wizualnie powiększa kabinę. Ponad sauną znajduje się drewniana zabudowa do samego sufitu pomieszczenia w którym jest sauna, a w miejscu tym umieszczono też kratkę wentylacyjną, dzięki której ciepłe powietrze wypuszczane jest z sauny. Wpływ powietrza znajduje się pod drzwiami sauny. Takim sposobem stworzony jest wydajny system wentylacji sauny zapewniający dostęp do świeżego powietrza oraz odprowadzenie nadmiaru wilgoci na zewnątrz.