Domowa sauna combi

Sauna zamontowana została w narożniku większego pomieszczenia, idealnie zapełniając niewykorzystany dotąd kąt. Zewnętrzny wymiar sauny wynosi 248 cm x 188 cm. Wejście do sauny znajduje się na ściętym rogu. Wysokość zachowana została w standardach, czyli wynosi 220 cm.

Zarówno boazeria wewnętrzna jak i elewacyjna sauny to szerokie deski STS z drewna lipowego. Ten naturalny materiał wyróżnia się jednorodną budową, brakiem sęków oraz miękkością w dotyku. Dodatkowo zastosowano hartowane przeszklenie ukazujące widok na pokój. Drzwi oraz szyba wykonane zostały ze szkła dymionego.

Sercem sauny jest wiszący piec dwufunkcyjny Sawo Scandia Combi, wyposażony w zbiornik mieszczący 5 litrów wody oraz pojemniki na esencje aromatyczne oraz zioła. Dotykowy sterownik zewnętrzny Nexen B20 umieszczony został przed wejściem do sauny.

Ścianę nad oparciami zabudowano cegłami solnymi, które tworzą podświetloną ściankę solną. Odparowywanie soli himalajskiej z cegieł pod wpływem wysokiej temperatury sprawia, że w powietrzu unoszą się wartościowe dla naszego organizmu mikroelementy.