Domowa, przeszklona sauna fińska 

Sauna zamontowana została w rogu łazienki. Jej wymiary wynoszą 150 cm x 105 cm. Dwie ściany sauny są całkowicie przeszklone, natomiast dwie pozostałe przylegają do ścian budynku. Wysokość sauny wynosi standardowo 210 cm, natomiast ponad frontem elewacja wykończona płytami w kolorze ciemnego brązu sięga do sufitu pomieszczenia.

Boazerię wewnętrzną oraz ławy i oparcia stanowi drewno lipowe najwyższej klasy AA. Boczna, przeszklona ściana sauny jest jednocześnie ścianą prysznica. Na suficie oraz pod ławą zamontowane zostały oczka ledowe, które doświetlają saunę.

Piec Harvia Vega Compact wraz z wbudowanym sterowaniem  zawieszono na ścianie bocznej sauny. Pokrętła umieszczone w górnej jego części pozwalają na sterowanie temperaturą oraz czasem pracy.

W saunie nie zabrakło również klepsydry oraz termohigrometru zawieszonych na ścianie. Na wyposażenie sauny składają się także cebrzyk z chochlą oraz anemostat, dzięki któremu możliwa jest ręczna regulacja wentylacji w saunie. Na podłodze ustawiono drewniany podest z przyjemnego w dotyku drewna lipowego.