Sauna domowa — Kolbuszowa

Realizacja sauny domowej w Kolbuszowej polegała na wyprodukowaniu i zamontowaniu sauny w już istniejącym i przygotowanym na saunę pięciokątnym pomieszczeniu. Szerokość zewnętrzna sauny wynosi 202 cm, a jej głębokość jest równa 195 cm. Drzwi wejściowe umieszczone są na ściętym rogu kabiny.

Wnętrze pokryte jest drewnem świerku skandynawskiego, bogatego w drobne brązowe sęki. Siedziska umieszczone równolegle na dwóch poziomach wysokości wykonane są z drewna lipowego najwyższej klasy AA, podobnie jak oparcia oraz podest umieszczony na posadzce. Długość i głębokość ław jest odpowiednia, aby każdy użytkownik zdołał wygodnie położyć się w saunie. Subtelne, ciepłe oświetlenie pod ławą oraz za oparciem tworzy niepowtarzalny klimat w gorącej saunie.

Sauna jest jednofunkcyjna: fińska. Zaopatrzona w piec elektryczny uznanej w świecie spa i wellness marki Harvia. Jego cylindryczny kształt mieści aż 80 kg kamieni, dzięki którym sauna rozgrzewa się do 100 st. Celsujsza. Pokrętła u dołu pieca służą do ustawiania czasu pracy i zadanej temperatury. Klepsydra odmierzająca czas oraz zegary wskazujące temperaturę oraz wilgotność umieszczone na ścianie, są nieodłącznym elementem poprawnego saunowania.