Sauna wewnętrzna z przeszklonym frontem

Wymiary sauny wynoszą 333 cm x 228 cm. Sauna wbudowana jest w wolną wnękę pomieszczenia. Ściana frontowa łącznie z drzwiami jest w całości przeszklona. Drewniana, wydatna klamka wskazuje miejsce wejścia do wnętrza.

Okładzina ścienna oraz sufitowa to drewno najwyższej jakości bezsęcznej lipy klasy AA. Szerokie ławy, oparcia oraz podest również wykończone są tym wariantem drewna. Gatunek ten świetnie sprawdza się w saunach, nie nagrzewając się oraz upiększając wizualnie pomieszczenie.

Piec Harvia usytuowany jest w rogu pomieszczenia, co zdecydowanie wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników sauny. Jego cylindryczny kształt świetnie komponuje się w nowoczesnych saunach, a odpowiednio dobrana moc zapewnia wysoką temperaturę powietrza, sięgającą nawet do 110 stopni Celsjusza. Ze względu na ograniczoną wysokość nad piecem oraz bliskość drewna, ściany go okalające wykończone zostały płytami z betonu architektonicznego, co zabezpiecza przed opaleniem boazerii.

Sterowanie sauną odbywa się z poziomu zewnętrznego sterownika Nexen C101. Oświetlenie zamontowane jest zarówno na suficie, pod ławami oraz za oparciami. Niezależne włączanie każdej z opcji oświetlenia umożliwia stworzenie mrocznego klimatu w saunie.