Sauna domowa — Komarno

Sauna wewnętrzna wybudowana w Komarnie, a więc w miejscowości położonej na Dolnym Śląsku, osadzona została w wolnej przestrzeni budynku i zabudowana od strony frontowej drewnem termowanym. Szklane są w tym projekcie tylko drzwi. Na wspomnianej ścianie drzwiowej, tuż przy wejściu do sauny zamontowane zostały 3 sterowniki odpowiadające za obsługę pieca, oświetlenia oraz nagłośnienia.
Ściany w saunie obłożone zostały boazerią z drewna lipowego klasy AA, które zostało poddane dodatkowej obróbce termowania, dzięki czemu drewno uzyskało ciemny, podpalany kolor. Ławy wykonane są z tego samego rodzaju drewna, co pozwoliło uzyskać jednolitość wykończenia całej kabiny. W oparciach zamontowano szklane promienniki kwarcowe marki Sentiotec emitujące pełne spektrum promieniowania podczerwonego. Prócz promienników sauna wyposażona jest w dwufunkcyjny piec Harvia Virta Combi, a więc z sauny można korzystać na 3 sposoby: z sauny fińskiej, mokrej oraz infrared.
Za piecem wbudowano podświetlaną ledami ściankę z cegieł z soli himalajskiej, która dzięki wysokiej temperaturze panującej w saunie uwalnia lecznicze mikroelementy takie jak jod czy magnez, a użytkownicy sauny wdychają je podczas seansów. Na wyposażenie sauny składają się również termowane zagłówki, klepsydra, ceber z chochlą oraz termohigrometr, a także głośniki ze wzmacniaczem z którym można łączyć się dzięki dowolnemu urządzeniowi za pomocą bluetooth.