Domowa sauna fińska w formie pięciokąta.

Sauna zlokalizowana jest w rogu pomieszczenia. Drzwi wejściowe usytuowane są na jej ściętym rogu. Po obu stronach od wejścia, ściany boczne częściowo są przeszklone. Wymiar zewnętrzny sauny wynosi 202 cm x 182 cm, a  wysokość równa jest 220 cm.

Boazeria ścienna zarówno wewnątrz jak i na elewacji sauny to świerk skandynawski. Ławy, oparcia oraz podest wykonane zostały z gładkiego drewna lipowego klasy AA.

Ławy rozmieszczone są na dwóch poziomach. Wysokość niższej leżanki wynosi 45 cm, natomiast wyższej – 90 cm. Optymalna głębokość ław pozwala na wygodne saunowanie w pozycji leżącej. Dodatkowo relaks wspierają zagłówki zapewniające prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa.

Elektryczny piec wiszący firmy Harvia, model Vega BC90E znajduje się w rogu sauny. Wypełniony jest kamieniami o wadze 20 kg. Dotykowy panel sterowania zainstalowany jest na zewnętrznej ściance sauny obok wejścia.

Komplet akcesoriów należy do podstawowego wyposażenia oferowanych przez nas saun, dlatego znalazł się również w tej realizacji.