Sauna łączona fińska oraz infrared z prysznicem w środku pomieszczenia. 

Pomimo niesymetrycznych ścian, w saunie jest bardzo wygodnie z uwagi na dużą przestrzeń oraz dzięki zaprojektowaniu szerokich, dopasowujących się do ścian ław. Szerokość sauny w najszerszym miejscu wynosi 190 cm, natomiast głębokość 360 cm. Jest to sauna zbudowana w wolnym pomieszczeniu. W saunie zostało zagospodarowane miejsce pod prysznic, który zostanie zamontowany przez firmę wybraną przez Inwestora.

Ściany wewnętrzne pokrywa boazeria z drewna lipowego klasy AA, która została ułożona pionowo. Leżanki, oparcia i podest to również drewno lipowe. Głębokie ławy z mobilnymi zagłówkami sprzyjają wygodnej pozycji leżącej podczas kąpieli w saunie.

Najważniejszym elementem każdej sauny jest piec. Tutaj wybrano piec marki Harvia o mocy 10,8 kW. W tej saunie zastosowano także promienniki kwarcowe marki Sentiotec. Sterowanie sauny odbywa się za pomocą zewnętrznego sterownika od firmy Nexen, który pozwala także na wcześniejsze nastawienie nagrzewania sauny, czy sterowanie oświetleniem.

Dodatkowo w saunie zastosowano dwa głośniki oraz wzmacniacz Bluetooth, aby korzystać z kojącej muzyki podczas saunowania.