Sauna domowa — Mrzeżyno

Realizacja sauny znad morza przypadnie do gustu nie jednemu miłośnikowi kameralnych saun. Nie za duży wymiar mierzący 235 cm x 152 cm wystarczył aby zaadaptować go pod saunę. Dwie, oble zakończone, proste ławy pomieszczą do 5 osób. Solidne przeszklenie obejmujące połowę wszystkich ścian sauny sprawia wrażenie jedności z pomieszczeniem, w którym sauna jest ulokowana. Przeszklenie ratuje też przed odczuciem klaustrofobii w saunie.

Sauna wykonana jest w drewnie lipowym najwyższej klasy AA. Układ boazerii na ścianach jest w tym wypadku pionowy. Układ desek na ławkach również odpowiada układowi na ścianach. W rogu schowany jest piec do sauny fińskiej marki Harvia Cilindro. Panel sterujący marki FFES umieszczony jest na froncie sauny. Aplikacja na telefon pozwala m. in. na zdalne włączanie sauny z dowolnego miejsca.

Nasze skupienie na detalach ujawnia się w dopracowanym wykończeniu szczegółów sauny, m. in. pochwytu z logo firmy. Estetyczne, szerokie oparcie również stanowi naszą wizytówkę. I w tym wypadku nie zabrakło dodatków w postaci ceberka z chochlą, zagłówka, klepsydry, czy też termohigrometra.