Zachwycająca sauna fińska

Sauna wypełnia wolną wnękę w pomieszczeniu. Jej wymiar zewnętrzny wynosi 208 cm x 170 cm oraz dodatkowe wgłębienie w ścianie bocznej, w której idealnie wpasował się cylindryczny piec elektryczny. Nowoczesny styl sauny gwarantuje idealne połączenie z współczesnymi łazienkami. Funkcjonalność polega na wykorzystaniu szklanego frontu zarówno jako ściany sauny oraz ściany prysznica.

Drewno wykorzystane do stworzenia sauny to lipa najwyższej klasy AA, w obróbce której się specjalizujemy. Drewno poddane zostało dodatkowej obróbce termicznej, dzięki czemu każda deseczka przybrała ciemny, podpalany odcień. Gatunek ten użyto nie tylko na pokrycie ścian, ale także na ławy, oparcia, zagłówki oraz podest ustawiony na posadzce.

Przeszklenie ściany frontowej jest przyciemniane. Na suficie zamontowano punkty świetlne tworzące gwieździste niebo. Efekt ten nie tylko relaksuje, ale także tworzy ciekawą dekorację sauny i unikalny nastrój. Oprócz tego oświetlenia, pod ławami i za oparciami zamontowano pasy LED RGB równie pozytywnie wpływające na odczuwalną atmosferę.

W saunie zastosowano wentylację grawitacyjną. Na wyposażenie składa się również ceber z chochlą, termohigrometr, klepsydra oraz olejki.