1. SUPINE
  2. Realizacje
  3. Sauna domowa – Piotrków Trybunalski

Sauna domowa – Piotrków Trybunalski

Niewielka sauna fińska zagospodarowała wolne miejsce na klatce schodowej w przestrzeni domowej. Wymiar kabiny został dostosowany do otoczenia. Jej szerokość wynosi 160 cm, natomiast głębokość to 120 cm. Wysokość sięga 210 cm, a w miejscu łączenia ze schodami spada do 190 cm. Sauna idealnie komponuje się w strefie pod schodami, którą trudno urządzić.

Kabina jest znacznie przeszklona. Dwie ściany – front i jedna ze ścian bocznych wykończone są przezroczystymi szybami hartowanymi, co poprawia komfort użytkowników sauny i dodaje estetyki. Drewno lipy klasy AA wykorzystano zarówno na boazerię wewnętrzną, zewnętrzną jak i na ławy oraz oparcia.

Saunę nagrzewa piec elektryczny Harvia Vega – produkt głównego światowego producenta urządzeń do saun. Sterowanie parametrami sauny odbywa się wewnątrz. Na piecu znajdują się ergonomiczne pokrętła służące do regulacji temperatury i czasu pracy.

Oświetlenie LED zamontowane jest na suficie oraz pod ławami. Można je zapalać niezależnie. Na wyposażenie sauny składa się również ceber drewniany z chochlą, dzięki którym można chwilowo zwiększyć wilgotność polewając gorące kamienie wodą.