Prywatna sauna fińska w łazience

Niewielka sauna fińska o wymiarach 140cmx150cm zagospodarowana została w wolnym miejscu w przestrzeni łazienkowej. Wymiar kabiny został dostosowany do otoczenia – do umywalki oraz prysznica.

Kabina jest przeszklona z dwóch stron – szklany front wraz z drzwiami oraz ścianka boczna. Ścianka boczna po stronie prysznica, na całej swojej wysokości oraz na zabudowaniu nad nią, jest pokryta szkłem hartowanym dymionym. Na konstrukcję zabudowy nad sauną składa się także płyta meblowa. Drewno lipy klasy AA wykorzystano zarówno na boazerię wewnętrzną, podest jak i na ławy oraz oparcia.

Saunę nagrzewa piec elektryczny Harvia Cilindro – produkt głównego światowego producenta urządzeń do saun. Sterowanie parametrami sauny odbywa się na zewnątrz sterownikiem Nexen B10 świetnie sprawdzającym się do takiej kubatury pomieszczenia i dobranego do niej pieca.

Oświetlenie LED zamontowane jest na suficie oraz pod ławami. Można je zapalać niezależnie. Na wyposażenie sauny składa się również ceber drewniany z chochlą, dzięki którym można chwilowo zwiększyć wilgotność polewając gorące kamienie wodą.