Sauna domowa — Szczecin

Sauna combi (mokra) o wymiarach 222 cm x 180 cm pokryta została boazerią z drewna lipowego o profilu STP klasy AA w układzie poziomym. Drzwi sauny w standardowym formacie wykonane są ze szkła hartowanego – bezpiecznego dla użytkowników sauny. Ławy tworzą literkę „L” i rozmieszczone są one na dwóch poziomach wysokości. Niższa ława to wysokość 45 cm, natomiast wyższa zamontowana jest na wysokości 90 cm.

Sercem sauny jest piec combi wyposażony w zbiornik na wodę oraz parownik. Jest to piec marki Sentiotec Scandia Combi o mocy 9 kW. Piec otacza drewniana zabudowa. Sterowanie funkcjami sauny odbywa się dzięki dotykowemu sterownikowi marki Nexen, model B20 przeznaczony do saun typu combi (sucha + mokra).

Ściany sauny wyposażone są w klepsydrę, termohigrometr, anemostat, a także w ściankę solną z delikatnym podświetleniem. Na ławach spoczywają zagłówki dbające o komfort podczas leżenia w saunie, a także ceber z chochlą do polewania kamieni. Nad bezpieczeństwem saunowiczów czuwa przycisk alarmowy, który jest niezawodny w sytuacji np. zasłabnięcia w saunie. Odcina on prąd i wyłącza piec. Uroku dodaje klimatyczne oświetlenie pasów ledowych za oparciami oraz pod ławami. W czasie przygotowywania sauny do kąpieli sprawdzają się oczka sufitowe dające mocniejsze światło przydatne np. podczas mycia podłogi w saunie.