Sauna domowa w zakamarkach piwnicy

Domowa sauna fińska o wymiarach 230 cm x 180 cm znalazła swoje miejsce w wolnej wnęce w piwnicy. Jej otoczenie wyróżnia się industrialnym stylem. Wokół panuje kameralny nastrój i subtelne oświetlenie.

Elewacja sauny wykonana jest z boazerii świerkowej. Do wnętrza prowadzą szklane drzwi z drewnianą klamką. Nad sauną znajduje się oświetlenie w postaci pasa LED, które nadaje dodatkowego klimatu temu miejscu. Na ścianie frontowej zamontowany jest dotykowy sterownik Nexen B10.

Ściany wewnętrzne okryte są boazerią z drewna świerku skandynawskiego, a dwa poziomy ław wykonane są z bezsęcznego i nie nagrzewającego się drewna lipowego klasy AA. Piec został ulokowany na ścianie drzwiowej. Jest to model Harvia Vega BC90E.

Oświetlenie wewnętrzne kabiny tworzą oczka ledowe zamontowane na suficie oraz pod ławami. Można wybrać nastrojowe, delikatne oświetlenie podławkowe lub pełne oświetlenie wnętrza. Na posadzce ustawiony jest podest, który pełni rolę przyjemnej podpórki pod stopy. Na ścianach wisi klepsydra 15 min. oraz termohigrometr. Są to elementy ułatwiające prawidłowe saunowanie.