Sauna domowa — Żerniki Małe

Poniższa realizacja przedstawia jedno z topowych rozwiązań pod względem miejsca zlokalizowania sauny domowej, a więc pomieszczenie łazienki. Bliskość prysznica sprawia, iż kąpiele saunowe są bardziej wygodne, ponieważ pomiędzy seansami nie ma konieczności wychodzenia do innego pomieszczenia, aby spłukać się zimną wodą. W tym przypadku wystarczy wejść pod prysznic znajdujący się tuż obok. Dodatkowym atutem jest fakt, iż skośna ściana nie stanowi przeszkody do odpowiedniego zaprojektowania i zbudowania sauny.

Solidne wykonanie i towarzyszące wyposażenie tworzy cudowne miejsce do regeneracji po ciężkim dniu. Klasyczne jasne drewno lipy świetnie komponuje się w jasnej łazience. Zarówno wszystkie elementy wnętrza, jak i zabudowa nad sauną wykończona jest tym właśnie gatunkiem drewna klasy AA. Niecodziennego nastroju dodaje klimatyczne oświetlenie w postaci gwieździstego nieba na suficie, które jest uzupełnieniem oczek LED i pasa LED.

Sauna jest aż 3 funkcyjna. Piec Combi marki Harvia, model Virta pozwala na suche i mokre kąpiele, a promienniki kwarcowe marki Sentiotec ECO dzięki pełnemu spektrum promieniowania przyspieszają regenerację zmęczonego organizmu, wspierają przy kontuzjach, bólach czy też wspierają w redukcji cellulitu. Za piecem rozpościera się ścianka z forniru kamiennego, która zapobiega opalaniu drewna w pobliżu pieca i dodaje nowoczesnego stylu saunie. Zewnętrzny sterownik pozwala na dotykowe jak i zdalne uruchamianie sauny.