1. SUPINE
  2. Realizacje
  3. Sauna fińska i sauna infrared -Chyliczki

Sauna fińska i sauna infrared -Chyliczki

Sauna domowa — Chyliczki

1.Sauna fińska:

Miejsce usytuowania sauny domowej w Chyliczkach to wnęka jednego z pomieszczeń o wymiarach 228 cm na 186 cm. Przestrzeń ta mieści nawet do 6 osób w tym samym momencie w saunie. Wysokość sauny wynosi standardowo 210 cm, dzięki czemu łatwo jest nagrzać całą saunę nie tracąc jednocześnie niepotrzebnie miejsca przy suficie gdzie ulatywałoby ciepło. Miejsce nad sauną zabudowano drewnem i spożytkowano jako schowek, dzięki czemu maksymalnie wykorzystaną całą powierzchnię. Przednia ściana sauny została przeszklona.

Ściany wewnętrzne obłożono nowoczesnymi, jasnymi płytami Rohol, dedykowanymi do saun. Siedziska, oparcia oraz podest wykonane zostały z drewna lipowego klasy AA. Piec marki HUUM model Hive umieszczono w rogu sauny, a za nim zabudowano ścianę fornirem kamiennym. Do kompletu użyto sterownika marki HUUM.

Klimat w saunie tworzy również subtelne oświetlenie. Tym razem jest to ledowy pas umieszczony pod ławami, a także gwieździste niebo na suficie sauny. Przed sauną usytuowano balię do schładzania, która świetnie sprawdza się pomiędzy sesjami w gorącej saunie.

2. Sauna infrared:

Sauna infrared to jedna z dwóch rodzajów saun, na które zdecydował się nasz Klient. Kabina ta w odróżnieniu od sauny fińskiej posiada źródło ciepła w postaci promienników podczerwieni umieszczonych za oparciami oraz pod ławą. Służy spokojnemu saunowaniu w temperaturze nieprzekraczającej 60 stopni Celsjusza. Promienniki nagrzewają bezpośrednio ciało, a nie pomieszczenie jak ma to miejsce w przypadku sauny fińskiej.

Wymiary zewnętrzne sauny infrared wynoszą 191 cm szerokości i 133 cm głębokości, co mieści jedną głęboką, wygodną ławę. Nad sauną powstała zabudowa drewniana do sufitu pomieszczenia, służąca również jako zasłonięte miejsce do przechowywania. Dwie ścianki sauny są szklane, a w bezpośrednim kontakcie jednej z nich jest usytuowany prysznic, co jest świetnym rozwiązaniem, gdyż pomiędzy seansami w saunach zalecane jest spłukiwanie się zimną wodą.

Wnętrze sauny pokryte zostało panelami Rohol, a na suficie zamontowano oświetlenie w postaci gwieździstego nieba, tak samo jak w saunie fińskiej, aby zachować jednolitość stylu. Sauna standardowo mieści 3 osoby w pozycji siedzącej.