Sucha sauna domowa umiejscowiona jest w wolnej przestrzeni pod schodami. 

Ze względu na ograniczone miejsce, wymiary zewnętrzne sauny to zaledwie 150 cm x 110 cm, co nie stanowi przeszkody do czerpania korzyści z kąpieli dla 2 osób jednocześnie.

Wnętrze wykończone jest boazerią lipową. Wiszące, niezabudowane ławy w jednym poziomie układają się w literę „L”. Drewniany podest umieszczony na posadzce chroni bose stopy.

Wypełniony kamieniami elektryczny piec Harvia pozwala na regulację temperatury w saunie w zakresie od 40 do 110 stopni Celsjusza. Sterowanie temperaturą oraz czasem pracy odbywa się ręcznie dzięki widocznym na zdjęciach pokrętłom umieszczonym na piecu.

Oświetlenie wewnątrz sauny stanowią oczka ledowe na suficie oraz pod ławą. Ciepła barwa światła odpowiada gorącemu klimatowi panującemu w saunie.

Ceber oraz chochla pozwalają na delikatne polewanie kamieni wodą co skutkuje podniesieniem wilgotności w kabinie. Termometr oraz higrometr umieszczone na ścianie sauny pozwalają kontrolować jej parametry, natomiast klepsydra ukazuje czas przebywania w saunie.