Sauna infrared wykonana na wymiar wolnej wnęki  o szerokości 257 cm i głębokości równej 154 cm.

Sauna przeznaczona jest dla 3 – 4 osób równocześnie korzystających z sauny na podczerwień. Na wyposażenie składa się 5 sztuk promienników kwarcowych marki EOS Dr Fisher Vitae o mocy 350 W oraz 2 sztuki promienników o mocy 500 W. Urządzenia emitują pełne spektrum promieniowania podczerwonego. Promienniki zlokalizowane za oparciami ogrzewają tułów, natomiast te umieszczone pod ławami naświetlają powierzchnię nóg.

Obszycie wewnętrzne sauny stanowi najwyższej jakości krajowe drewno lipy klasy AA. Wyróżnia się ono elegancką jasną barwą, brakiem żywicy oraz jednolitą strukturą, a największe zalety boazerii lipowej to brak pęknięć i przebarwień, a także miękkość. Co ważne drewno to nie nagrzewa się oraz nie ciemnieje pod wpływem użytkowania i upływającego czasu.

Frontowe przeszklenie sauny wykonane jest ze szkła dymionego. Oświetlenie, podobnie jak promienniki, regulowane jest z poziomu sterownika Nexen B10, przeznaczonego do saun domowych. Promieniowanie rozjaśnia pomieszczenie na tyle, iż do klimatycznych seansów nie jest konieczne zapalanie oświetlenia LED sauny.