Sauna ogrodowa z fotowoltaiką

Domek saunowy stanowi wszechstronną konstrukcję zaspokajając wiele oczekiwań inwestorów. Całość budynku zajmuje powierzchnię prawie 51 m2, a składa się na niego sauna fińska, przedsionek, pomieszczenie gospodarcze i schowek, taras oraz przedłużony dach z zamontowaną fotowoltaiką.

Całość zrealizowana została w konstrukcji szkieletowej drewnianej z dachem pokrytym blachą na rąbek stojący. Elewacja wykonana jest z deski drewnianej o profilu płaskim i pomalowana została olejem ochronnym. Ramy drzwi aluminiowych, prowadzących do przedsionka, dopasowują się do kolorem do dachu. Drzwi prowadzące do schowka oraz do pomieszczenia gospodarczego zostały obite deską elewacyjną dla ujednolicenia. Duża ilość miejsca na tarasie pozwala na rozstawienie leżaków i odpoczynek po kąpieli w saunie.

Strukturę wiaty tworzą belki konstrukcyjne. Na tarasie zastosowano deskę tarasową kompozytową. Wewnątrz mieści się sauna fińska z piecem Harvia Vega wraz z wbudowanym sterownikiem. Na boazerię w saunie składa się drewno ze świerka skandynawskiego. Ławy, oparcia oraz podest wykonane są z wyselekcjonowanego drewna lipy. Podwójna ława w saunie pozwoli na korzystanie z sauny w pozycji leżącej kilku osobom. Sauna została zaopatrzona w zestaw akcesoriów: ceber, czerpak drewniany, klepsydrę oraz termohigrometr.

Pomieszczenia oddzielone od sauny i przedsionka zostały wykończone płytą OSB na ścianach, suficie oraz na podłodze.