Sauna ogrodowa

Projekt powyższej sauny z pewnością należy do wyjątkowego i nieszablonowego rozwiązania. Jego kształt przybiera ciekawą formę dzięki loggii znajdującej się na froncie budynku. Jest to nieduża wnęka tarasowa, zadaszona, otwarta na zewnątrz. Pozwala ona na usytuowanie w niej leżaka i / lub wieszaków przydatnych na odstawienie szlafroków.

Cała kompozycja zajmuje niewiele miejsca w ogrodzie, bo jej wymiar wynosi 330 cm x 250 cm, a wewnątrz sauna obejmuje przestrzeń 205 cm x 215 cm.

Drewniana elewacja sauny w układzie poziomym pokryta jest impregnatem w odcieniu szarości na życzenie Inwestorów. Do sauny prowadzą szklane drzwi, a na froncie na całą szerokość budynku zamontowano duże okno, dzięki któremu saunowicze zażywając kąpieli w saunie mogą spoglądać na zewnątrz. Dach sauny jest płaski, dzięki czemu całość tworzy zwartą, elegancką w swej prostocie bryłę.

Ciepłe wnętrze okala miłe w dotyku, jasne drewno lipowe, którym pokryte są ściany, sufit, ławy, oparcia, podest oraz zagłówki. Układ wnętrza pozwala na swobodne wejście do sauny, zastosowanie 2 ław na różnych poziomach wysokości oraz usytuowanie pieca w rogu sauny, dzięki czemu sauna jest niezwykle funkcjonalna.