Sauna ogrodowa — Częstochowa

Sauna ogrodowa, która dotarła do Częstochowy to kolejny indywidualny projekt dostosowany do potrzeb jego właścicieli. Budynek ten w dość kompaktowych wymiarach mieści saunę oraz przedsionek z prysznicem. Całość osadzona została na drewnianym tarasie, w którym umieszczono również balię ogrodową. Domek sauny ma wymiar 350 cm x 220 cm, a pomieszczenie sauny wewnątrz ma 200 cm x 182 cm. Domek i taras wykonane są z tego samego drewna aby zachować spójność stylów. Na elewacji umieszczono kinkiety wraz z czujnikiem zmierzchu, który jest bardzo pomocny po zmroku.

Przedsionek wykonany jest z materiałów wodoodpornych ze względu na bliskość prysznica, natomiast sauna obłożona jest drewnem lipowym o szerokim profilu STS. Sercem sauny jest piec Harvia Cilindro o mocy 9 kW wyposażony w drewnianą obręcz, która jest pięknym dodatkiem a jednocześnie chroni przed zbytnim zbliżeniem się do pieca i oparzeniem. Panel sterujący znajduje się na ścianie przed wejściem do sauny. Łatwy i intuicyjny w obsłudze sterownik świetnie sprawdza się w przydomowych saunach, z których korzysta cała rodzina.

Nieodzownym dodatkiem każdej sauny jest delikatne oświetlenie. W przedstawionej realizacji prócz oświetlenia zewnętrznego, zastosowano oczka sufitowe w przedsionku, a w saunie zamontowano pasy ledowe za oparciami oraz pod ławami, a także oczka na suficie. Duże przeszklenie umieszczone na ścianie znajdującej się naprzeciwko ław jest świetnym rozwiązaniem w sytuacji kiedy sauna znajduje się w prywatnym ogrodzie.