Sauna ogrodowa — Głogoczów

W okresie zimowym odbyła się kolejna dostawa jednego z naszych sztandarowych projektów sauny ogrodowej, a mowa tu o modelu LEO. Klienci polubili tę wersję przydomowej sauny i stale do niej wracają. Koncepcja ta łączy w sobie nowoczesną bryłę ze sporym przeszkleniem, mieszczącą w sobie wygodną saunę dla 4-5 osób z mini tarasikiem, na którym w balii można schłodzić się pomiędzy gorącymi kąpielami saunowymi.
Przytoczona realizacja to kombinacja sauny 3 w 1, na której wyposażenie składa się zarówno piec dwufunkcyjny jak i promienniki kwarcowe. Dla lubiących wysokie temperatury możliwe jest użytkowanie sauny fińskiej, dla ludzi cieszących się niższymi temperaturami i wyższą wilgotnością zalecane jest korzystanie z sauny mokrej, natomiast dla osób ceniących łagodzenie bólu w mięśniach i stawach (np. dla sportowców), detoks organizmu i poprawę jakości skóry rekomenduje się użytkowanie sauny infrared.
Wyposażenie sauny to przede wszystkim piec combi marki Harvia oraz promienniki kwarcowe marki Sentiotec. Część ściany za piecem została zabudowana ścianką z cegieł solnych podświetlonych pasami led. Oświetlenie to w formie RGB znajduje się również pod ławami, natomiast na suficie zamontowano oczka ledowe, dzięki czemu każdy odbiorca sauny może dostosować sobie rodzaj i natężenie światła jakie mu odpowiada.
Drewno jakiego użyto przy budowie sauny LEO to świerk skandynawski pokrywający ściany, podłogę oraz sufit zarówno wewnątrz sauny jak i na zewnątrz, natomiast ławy, oparcia, obudowa pieca, podest oraz zagłówki wykonano z pozbawionego sęków, najwyższej klasy drewna lipowego.