1. SUPINE
  2. Realizacje
  3. Sauna ogrodowa i wiata – Jeziorzany

Sauna ogrodowa i wiata – Jeziorzany

Domek ogrodowy z sauną, tarasem oraz wiatą

Pokaźny domek ogrodowy składa się z pomieszczenia relaksu, sauny fińskiej oraz pomieszczenia przewidzianego na łazienkę. Przed domkiem rozciąga się taras z drewnianą pergolą. Obok domku znajduje się sporych rozmiarów wiata.

Całość zrealizowana jest w konstrukcji szkieletowej drewnianej z dwuspadowym dachem pokrytym gontem blaszanym. Elewacja wykonana jest z deski drewnianej o profilu półbala. Jasne ramy drzwi stanowią kontrast dla ciemnej elewacji.

Strukturę wiaty tworzą potężne belki konstrukcyjne. Z dwóch stron otacza ją drewniany płotek. Zabezpieczenie przed deszczem stanowi dach dwuspadowy, bliźniaczy do dachu rozpościerającego się nad domkiem saunowym.

Pokój relaksu wykończony jest boazerią świerkową oraz drewnianą podłogą. Duża ilość miejsca pozwala na rozstawienie leżaków i odpoczynek po kąpieli w saunie. Szerokie przesuwne drzwi prowadzą wprost na taras, skąd rysuje się widok na ogród.

Ściany wewnętrzne sauny oraz jej ławy pokryte są drewnem lipowym klasy AA. Od pomieszczenia relaksu częściowo dzieli ją szyba. Piec z ładowaniem zewnętrznym pozwala ogrzewać saunę z sąsiedniego pokoju. Sauna wyposażona jest w szklane drzwi, zestaw akcesoriów oraz oświetlenie ledowe.