Sauna ogrodowa — Jeziorowskie

Kolejna sauna ogrodowa przetransportowana w całości i rozładowana dźwigiem HDS. Jej wymiar zewnętrzny wynosi 440 cm x 270 cm, a niemal cała jej powierzchnia to pomieszczenie saunowe. Przed wejściem znajduje się niewielka loggia z wieszakiem na pozostawienie garderoby oraz wodoodporny sterownik, a do sauny prowadzą szklane drzwi. Sauna w formie prostopadłościanu pokryta jest z zewnątrz lamelami pionowymi zabezpieczonymi impregnatem  w odcieniu złotego dębu. Dach jest płaski z odprowadzeniem wody do rynny spustowej. Dla zapewnienia komfortu po zmroku, z zewnątrz zamontowano kinkiety elewacyjne jak i oczka LED przed wejściem. Na dłuższej ścianie pojawi się olbrzymie panoramiczne okno, dzięki któremu widok z sauny będzie rozpościerał się na jeziorko.
Przestronne wnętrze sauny urządzone jest w jasnych odcieniach, a więc swoje zastosowanie miało tutaj nasze przyjemne drewno lipy klasy AA. Boazeria została ułożona pionowo, tak samo jak deseczki na elewacji. Ławy zamontowane są w kształcie litery L, na dwóch poziomach wysokości. Dzięki temu każdy użytkownik znajdzie tutaj odpowiednie miejsce dla siebie. Elektryczny, stojący piec marki EOS o mocy 18 kW umieszczono przy wejściu.
Dopełnieniem sauny jest oczywiście drewniana podłoga dająca komfort stopom jako przyjemne i ciepłe dla nich podparcie. Niezależne oświetlenie w saunie znajduje się pod ławami w postaci pasów LED oraz na suficie w postaci oczek. Dzięki temu można korzystać z delikatnego, klimatycznego światła lub w razie potrzeby z tego mocniejszego. I tutaj nie zabrakło podstawowego dla każdego stałego użytkownika sauny  wyposażenia, czyli klepsydry odmierzającej czas seansu, temometru, higrometru oraz ceberka z chochlą.
Cieszymy się, że właściciele tej sauny mogą już czynnie z niej korzystać.