Sauna ogrodowa — Kielce

Powyższa realizacja przedstawia nieco zmieniony projekt sauny Sven, czyli jednego z naszych głównych modeli saun katalogowych, po którego często sięgają nasi Klienci. Otwarci na wszelkie modyfikacje, stworzyliśmy odmianę sauny z pierwowzoru przenosząc drzwi wejściowe do budynku na krótszą ścianę. Wymiary zewnętrzne zostały zachowane i wynoszą 340 cm x 210 cm.
Sauna wykończona drewnem świetnie komponuje się w naturalnym środowisku, tak jak i w tym przypadku na skraju lasu, wśród wysokich drzew. Duże okno umieszczone na ścianie na wprost ław pomaga w ukojeniu nerwów w chwilach relaksu w saunie, dzięki możliwości patrzenia w dal na drzewa i las. Ciepły odcień elewacji świetnie sprawdza się w naszych saunach, przywołując przyjemne, przytulne chwile w saunie ogrzewanej solidnym piecem. Wieczorami klimatu dodają kinkiety świecące ciepłym światłem.
Standardowo sauna posiada przedsionek oraz pomieszczenie sauny. Dwie ławy mieszczą nawet do 6 osób równocześnie. Piec elektryczny Harvia Cilindro umieszczony przed oknem prezentuje się świetnie patrząc zarówno z zewnątrz jak i z wnętrza sauny, a jego widoczne kamienie sprawiają wrażenie jakby w saunie było gorąco nawet podczas gdy piec jest wyłączony. Ustawianie temperatury oraz czasu trwania ogrzewania odbywa się na panelu dotykowym w przedsionku domku.
Parametry sauny stale obserwować można dzięki termometrowi, higrometrowi oraz klepsydrze umieszczonym na ścianie w pomieszczeniu sauny gdzie swobodnie dociera wzrok podczas saunowania siedząc na ławach. Dodatek w postaci ceberka z chochlą pozwala na delikatne polewanie kamieni wodą i zwiększanie wilgotności oraz doświadczeń podczas każdego seansu.