Sauna ogrodowa — Kreuzau

Wyjątkowa, bo wykończona z zewnątrz białym kolorem sauna ogrodowa trafia do Inwestora zza naszej zachodniej granicy. Trzy ściany elewacyjne domku pokryte są blachą na rąbek w kolorze białym. Ściana frontowa w głównej części jest przeszklona, a pozostała część fasady obita jest drewnem. Przed wejściem w podbitce umieszczono oświetlenie LED. Drzwi zewnętrzne są przeszklone, podobnie jak drzwi prowadzące do właściwego pomieszczenia sauny. Cały budynek ma wymiar 345 cm x 300 cm.

Wewnątrz mieści się przedsionek wykonany w drewnie świerkowym, zaopatrzony w ławeczkę oraz sauna fińska również obłożona drewnem świerkowym. Boazeria ścienna ułożona jest poziomo zarówno w saunie jak i w przedsionku. Metraż przedsionka to 100 cm szerokości i 245 cm głębokości. Sauna ma powierzchnię 4,9 m2 i mieści jednocześnie 6-7 osób w pozycji siedzącej.

Sercem sauny jest umieszczony na ścianie drzwiowej, wiszący piec elektryczny marki Harvia, model Vega. Kamienie w piecu można delikatnie polewać wodą, w czym pomaga drewniany ceber i chochla dozująca ilość wody. Dotykowy sterownik producenta Nexen znajduje się w przedsionku tuż przy wejściu do sauny, aby jego obsługa była bardzo wygodna. W suficie sauny znajdują się oczka LED, a za oparciami pasy LED. Na ławeczkach leżą mobilne zagłówki przeznaczone dla saunowiczów. Na ścianie zawisła klepsydra, która odlicza czas przebywania w saunie i odmierza 15 minut. Na wyposażeniu znajduje się również termometr i higrometr, które pomagają w ustalaniu odpowiedniej, dopasowanej do indywidualnych preferencji temperatury powietrza. Niemal jedna ściana sauny jest w całości przeszklona, dzięki czemu korzystający z sauny mogą relaksować się oglądając jednocześnie widoki za oknem.