1. SUPINE
  2. Realizacje
  3. Sauna ogrodowa – Malerzowice Wielkie

Sauna ogrodowa – Malerzowice Wielkie

Sauna ogrodowa — Malerzowice Wielkie

Realizacja przedstawia kilkuosobową saunę zewnętrzną wyposażoną w piec opalany drewnem. Ściany pokryte są drewnem o profilu rombu, dach jest płaski pokryty membraną PVC. Drzwi wejściowe oraz okno panoramiczne są aluminiowe. Ponad budynkiem widoczny jest komin odprowadzający spaliny.

Po wejściu do budynku pierwsze pomieszczenie jest niewielkie, służy głównie pozostawieniu ubrań oraz odpoczynkowi pomiędzy kolejnymi seansami w saunie. Jest wyposażone w ławeczkę, oświetlenie oraz w gniazdko elektryczne, a także znajduje się w nim miejsce ładowania pieca, obudowane płytami betonowymi. Ściany, sufit oraz podłoga w przedsionku jest świerkowa.

Pomieszczenie sauny pokryte jest jasnym drewnem lipowym, pozbawionym sęków. Piec marki Harvia będący sercem sauny, usytuowany jest przy oknie. Za i pod piecem znajdują się płyty betonowe. Klimatyczne oświetlenie w postaci pasów LED sterowane osobno, znajduje się pod ławami oraz za oparciami. Dodatkowo w suficie podłączono oczka led.

Dodatki, takie jak ceber z chochlą, olejki, zagłówki, klepsydra, termometr i higrometr umilają pobyt w saunie. Usytuowanie całej sauny znajduje się nad jeziorem, co sprzyja głębszemu relaksowi i oderwaniu się od codziennych obowiązków, na rzecz bycia tu i teraz wśród pięknych okoliczności natury.