Nietuzinkowa sauna ogrodowa wybudowana na prywatnej posesji. Budynek wzniesiony jest w kształcie litery “L”. Obiekt składa się z domku saunowego o wymiarach 230 x 450 cm mieszczącego saunę i przedsionek,  a także ze  schowka na narzędzia o wymiarach 260 x 220 cm. Boazerię elewacyjną stanowi lakierowane drewno świerkowe. Dwie pary drzwi zewnętrznych obite są deską elewacyjną dla ujednolicenia całości. Wszystkie pomieszczenia wyposażono w oświetlenie, a  przedsionek i schowek w gniazdka elektryczne. Na zewnątrz również nie zabrakło stylowych kinkietów i gniazdek. 

Sauna wykonana jest w boazerii z drewna świerku skandynawskiego, natomiast ławy, oparcia, obudowa pieca i podest sporządzone zostały z drewna lipy klasy AA. Piec combi pozwala na korzystanie z sauny suchej lub mokrej. Dodatkowo za piecem położono płyty z betonu architektonicznego.

Przedsionek to miejsce do wypoczynku po kąpieli w saunie. Wyposażony jest w ławę oraz kabinę prysznicową, a także pokaźną szybę wenecką.

Schowek na narzędzia to dodatkowe pomieszczenie, do którego wejść można wyłącznie z zewnątrz. Ściany pokryto płytami OSB, zamontowano także niewielkie okienko.

Całość prezentuje się imponująco, a jednocześnie tworzy miejsce bardzo  praktyczne, które służy odprężeniu.