Sauna ogrodowa — Poznań

Pomiędzy budowami standardowych saun, które oferuje firma Supine, pojawiła się realizacja indywidualnego projektu sauny ogrodowej o sporych gabarytach. Wykonanie to zasługuje na wyróżnienie, ponieważ wymiar zewnętrzny budynku wyniósł aż 11 m x 3,25m. Elewację zewnętrzną stanowią drewniane lamele układane pionowo. Domek składa się z 3 stref: dużej części wypoczynkowej, kilkuosobowej sauny, a także z pomieszczenia łazienki. Kompleks zapewnia komfortowe wypoczywanie wielu użytkownikom jednocześnie.

Pomieszczenie sauny wykończone jest jasnym drewnem lipowym najwyższej klasy AA. Sauna jest dwufunkcyjna: fińska oraz infrared. Okrągły piec marki HUUM usadowiony został przy oknie, a promienniki podczerwieni znajdują się za oparciami oraz pod ławą. Kubatura pomieszczenia pozwala na swobodne saunowanie z widokiem na zewnątrz.

Pomieszczenie wypoczynkowe zajmuje największą część budynku i może zostać wyposażone np. w leżaki, szafki, stolik i inne artykuły, które sprzyjają relaksowi po saunowaniu. Wnętrze pokryte jest drewnem świerkowym. Ostatni pokój to łazienka wyposażona w prysznic, toaletę oraz umywalkę. Jest to miejsce najbardziej prywatne ale i niezbędne w pobliżu sauny.

Projekt ten jest największym spośród realizacji wykonanych w 2024 r.