Sauna ogrodowa z przedsionkiem oraz dodatkowym pomieszczeniem

Sauna zewnętrzna o wymiarze 355 cm x 324 cm wykończona jest elewacją drewnianą o profilu rombu. Drzwi wejściowe wykonane są z aluminium. Wewnątrz mieści się przedsionek, sauna fińska oraz niewielkie pomieszczenie do przechowywania, usytuowane za sauną.

Ściany wewnętrze w domku pokrywa boazeria drewniana najwyższej klasy AA o szerokim profilu. Podłoga w całości pokryta jest świerkową deską podłogową. W przedsionku zamontowana została ławeczka służąca odpoczynkowi, a w dodatkowym pomieszczeniu za mlecznymi drzwiami – półki do przechowywania.

Sauna dzięki szklanej ścianie frontowej z drzwiami, tworzy niemal jedność z przedsionkiem. Wszystkie ławy wykonane są z bezsęcznego drewna lipy klasy AA. Duży, zaokrąglony piec marki HUUM prócz najważniejszej funkcji, czyli nagrzewania sauny, jest również niezaprzeczalną jej ozdobą. Jego cylindryczny kształt i widoczne, specjalnie dobrane kamienie – otoczaki, potęgują wyjątkowy aspekt wizualny tego miejsca. Nad piecem zawieszona została specjalna misa na aromaty, wodę oraz kamienie solne. Rozwiązanie to gwarantuje dodatkowe wrażenia zapachowe w saunie. Pełne przeszklenie zewnętrzne jednej ze ścian sauny, wizualnie ją powiększa i zatraca granicę między otoczeniem zewnętrznym, a światem wewnętrznym.

Kompaktowy sterownik do sauny umieszczony został tuż przed jej wejściem. Nasi projektanci zadbali również o detale takie jak oświetlenie, włączniki, czy też gniazdka.