1. SUPINE
  2. Realizacje
  3. Sauna zewnętrzna – Schwäbisch Gmünd

Sauna zewnętrzna – Schwäbisch Gmünd

Sauna zewnętrzna — Schwäbisch Gmünd

Nasza kolejna realizacja w Niemczech — tym razem sauna ogrodowa. Budynek został przewieziony w całości oraz rozładowany dźwigiem.

Ogrodowa sauna z przedsionkiem została zaprojektowana o całkowitych wymiarach 500 cm x 250 cm. Wejście do przedsionka stanowią drzwi przesuwne PVC w systemie PSK z zamkiem oraz klamką z obu stron w kolorze antracytowym. Boazeria elewacyjna domku saunowego wykonana została z deski o profilu prostokątnym 5×4 cm, została ułożona pionowo oraz zabezpieczona impregnatem w kolorze złoty dąb. Oświetlenie budynku tworzą kinkiety zewnętrzne.

We wnętrzu sauny ogrodowej znajduje się przedsionek obudowany deskami świerkowymi. Sauna zaprojektowana została o wymiarze 200 cm x 210 cm i wykonana w boazerii z drewna lipowego. Ława, oparcia, zagłówki oraz podest wykonane zostały także z tego rodzaju drewna. Wyposażona jest w piec combi marki EOS oraz promienniki kwarcowe marki Sentiotec. Sterowanie odbywa się z poziomu sterownika Nexen B31. W saunie zamontowano także okno stałe w ramie aluminiowej o wymiarach 150×60 cm, także w kolorze antracytowym.