1. SUPINE
  2. Realizacje
  3. Sauna ogrodowa – Siemianowice Śląskie

Sauna ogrodowa – Siemianowice Śląskie

Sauna ogrodowa z zadaszonym tarasem i balią

Projekt sauny ogrodowej obejmuje domek mieszczący taras, przedsionek oraz saunę fińską. Budynek na planie prostokąta ma wymiar 620 cm x 320 cm. Większą część zajmuje taras, na którym umiejscowiona została gorąca balia ogrzewana piecem na drewno oraz zewnętrzny prysznic. Z dwóch stron taras jest osłonięty stałą roletą wykonaną z drewna. Nie zabrakło również zewnętrznego oświetlenia tarasowego.

Elewacja wykonana jest z deski o profilu DUO. Olejowanie elewacji odbyło się impregnatem o odcieniu złotego dębu. Płaski dach pokryty jest membraną PVC. Podest wyłożony jest ryflowaną deską tarasową, zapobiegającą poślizgnięciu.

Sauna ma wymiar 200 cm x 178 cm. Ściany pokrywa szeroka boazeria lipowa o profilu STS. Cylindryczny piec Harvia Cilindro ogrzewa wnętrze. Nad piecem zawisła misa na aromaty oraz zioła. Sauna wyposażona jest w okno panoramiczne wystawione na ogród.

Dotykowy sterownik Nexen umieszczony został w przedsionku. W tym pomieszczeniu znalazło się również miejsce na wieszaczki oraz półkę, które przydają się na odstawienie rzeczy, których nie wnosi się do kabiny sauny.