Sauna ogrodowa z pomieszczeniem prysznicowym

Domek saunowy ma wymiar równy 220 cm x 560 cm. Elewacja wykonana została z deski świerkowej płaskiej. Olejowanie elewacji odbyło się impregnatem w odcieniu wybranym przez inwestora. Podest wyłożony jest ryflowaną deską tarasową, zapobiegającą poślizgnięciu. Na elewacji znajdują się 4 kinkiety oświetlające budynek.

Sauna sucha, w której zastosowano piec Harvia Cilindro oraz sterownik zewnętrzny BleBox pozwalający sterować temperaturą za pomocą smartfona, wykonana jest w boazerii z drewna świerku skandynawskiego kładzionego poziomo. Z sauny można spoglądać na uroki podwórka przez panoramiczne okno z szybą hartowaną.

Obok sauny znajduje się pomieszczenie, w którym mieści się kabina prysznicowa. Jako, że również należy ono do tzw. „mokrych” pomieszczeń, zastosowano w nim wodoodporne płyty OSB na podłodze oraz na ścianie w miejscu powstania prysznica. Takie rozwiązanie przygotowano pod kafelkowanie, które leży po stronie inwestora. W przedsionku zastosowano boazerię świerkową na suficie i na ścianach – poza wyznaczonym miejscem na prysznic.

Przeszklenia w postaci frontu szklanego w saunie, okien wychodzących z sauny i z przedsionka, oraz drzwi zewnętrznych z szybą pozwalają na dostateczne oświetlenie środka domku podczas słonecznego dnia.