1. SUPINE
  2. Realizacje
  3. Sauna zewnętrzna – Białogard

Sauna zewnętrzna – Białogard

Sauna zewnętrzna — Białogard

Następna realizacja przedstawia naszą saunę zewnętrzną, umieszczoną na zadaszonym, przydomowym tarasie. Jest to sauna fińska, obita z zewnątrz drewnem świerkowym. Na froncie tuż przy drzwiach znajduje się centrum obsługiwania sauny, czyli dotykowy sterownik.

Wnętrze pokryte jest bezsęcznym, gładkim i jasnym drewnem lipowym klasy AA. Ławy na dwóch poziomach wysokości układają się na kształt litery „L”, co maksymalnie zagospodarowuje przestrzeń w saunie, mieszcząc nawet do 8 osób w pozycji siedzącej. Sercem sauny w tym wypadku jest elegancki, wiszący piec marki Huum, model Drop. Podłoga wykończona jest deską świerkową, na której pod ławami umieszczono dodatkowo lipowy podest, aby osoby siedzące mogły trzymać nogi na przyjemnym w dotyku, naturalnym materiale.

Klimat w całej saunie podkręca kolorowe oświetlenie w postaci pasów LED RGB umieszczonych za oparciami. Dzięki temu umiejscowieniu, pasy nie rażą nikogo w oczy, a jedynie nadają efektownego oświetlenia użytkownikom sauny. Wentylacja odbywa się drogą grawitacyjną, a dodatki w postaci ceberka z chochelką dają możliwość podwyższania wilgotności przez delikatne polewanie kamieni wodą.