1. SUPINE
  2. Realizacje
  3. Sauna zewnętrzna – Chwaszczyno

Sauna zewnętrzna – Chwaszczyno

Sauna zewnętrzna — Chwaszczyno

Poniższy, potężny projekt przedstawia domek o powierzchni niemalże równej 34 m². Budynek usytuowany jest na planie prostokąta ze spadzistym, pokrytym blachą dachem. Całość znajduje się nad jeziorem i zawiera dwie sauny, dzięki czemu widok z każdej z nich jest oszałamiający.
Wewnątrz mieści się 6 osobnych pomieszczeń, a są to: przedsionek, pomieszczenie relaksu z widokiem i wyjściem na taras, pomieszczenie gospodarcze, toaleta oraz prysznic, a także sauna fińska oraz sauna infrared. Obiekt wyposażony jest w wiele par drzwi i okien, co nie tylko zapewnia naturalne doświetlenie wnętrza, ale także pozwala zbliżyć się do otaczającej domek natury.
Większa z saun, to sauna fińska mieszcząca nawet do 7-8 osób, obita termowanym drewnem lipowym klasy AA. Jej sercem jest piec marki Huum, model Hive, a obsługa możliwa jest zarówno dzięki dotykowemu sterownikowi, jak i z poziomu aplikacji na telefonie. Atmosfera w saunie jest bardzo przyjemna dzięki podświetlonej ściance solnej ułożonej za piecem, a także dzięki 3 obwodom pasów LED RGB zamontowanych wokół sufitu, za oparciami oraz pod ławami.
Mniejsza z saun to sauna typu infrared, która również wykończona została lipowym drewnem termowanym. Tutaj elementów grzewczych jest wiele więcej, a są to promienniki kwarcowe marki EOS Vitae, świecące pełnym spektrum zdrowotnego promieniowania podczerwonego. Sterowanie i tą sauną odbywa się zarówno w domku, dzięki panelowi umieszczonemu przed wejściem do sauny, jak i z dowolnego miejsca, dzięki wykorzystaniu aplikacji na telefon. Dopełnienie sauny to oświetlenie nadające subtelnego nastroju wnętrzu.
Budynek powstał na użytek prywatny i służy celom rekreacji indywidualnej w pięknym, pełnym przyrodniczych dobroci miejscu na mapie Polski.