Sauna zewnętrzna — Ustroń

Poniższa realizacja ukazuje przykład idealnej sauny wypełniającej kompleks przydomowego SPA dla kilkuosobowej rodziny. W ogrodzie, pomiędzy tarasem służącym do wypoczywania, grillowania oraz innych rozrywek a jacuzzi, znalazła swoje miejsce delikatnie zmodyfikowana, zewnętrzna sauna ogrodowa Lars z naszego katalogu.
Prostej konstrukcji bryła sauny obita jest z zewnątrz zaimpregnowaną na naturalny odcień, pionową deseczką o profilu prostokątnym. Dach płaski pokryty jest membraną PVC, a dzięki niewidocznemu gołym okiem spadkowi do jednego rogu, radzi sobie z opadami, które spływają umieszczoną z tyłu budynku rynną spustową. Wszystkie akcenty na budynku są w jednolitym kolorze antracytowym.
Wejście do budynku sauny odbywa się przez nowoczesne, przeszklone drzwi aluminiowe, a z pomieszczenia sauny wychodzi potężne panoramiczne okno. Wokół stolarki okiennej i drzwiowej umieszczono zewnętrzne kinkiety wraz z czujnikiem ruchu. W obiekcie są dwa pokoje: przedsionek służący do przygotowania się do saunowania i wypoczynku po seansie oraz docelowe pomieszczenie sauny combi.
Wymiar sauny wewnątrz wynosi 200 cm x 220 cm. Boazeria najwyższej klasy AA układana poziomo w saunie pochodzi z gatunku lipowego. Umieszczony przed ławami piec marki Sentiotec służy zarówno do ogrzewania jak i do podnoszenia wilgotności. Dzięki umieszczonemu w nim zbiornikowi na wodę oraz parownikowi możliwe jest podniesienie wilgotności nawet do około 40% przy jednoczesnym spadku temperatury do około 60-80 stopni Celsjusza. Ścianka za piecem wyłożona jest stylowym kamieniem w kolorze czarnym. Nie brakuje podstawowych dodatków takich jak klepsydra oraz termometr i higrometr umieszczonych na ścianie.