1. SUPINE
  2. Blog o saunovaní
  3. Akú kozmetiku sa oplatí vziať do sauny?

Akú kozmetiku sa oplatí vziať do sauny?

Sauna má pozitívny vplyv nielen na zdravie, ale aj na krásu. Ktoré toaletné potreby si vziať so sebou do sauny?

Pravidelné saunovanie podporuje účinné potenie, t. j. vylučovanie škodlivých látok. Takéto sedenia sú určené pre ľudí, ktorí majú rôzne kožné lézie, ale aj pre tých, ktorí im chcú účinne predchádzať.

 

Telo počas zahrievania zvyšuje svoju teplotu a v dôsledku toho kozmetika pôsobí nielen rýchlejšie, ale aj účinnejšie.

Akú kozmetiku si mám vybrať, aby som si saunovanie spríjemnil?

Vysoká teplota v saune spôsobuje rozšírenie pórov a stimuluje krvný obeh, čo pomáha aktívnym zložkám kozmetiky. Základné kozmetické prípravky, ktoré by ste mali mať v saune po ruke, sú:

 

  • peeling na tvár a telo – pomáha účinne čistiť pokožku od toxínov a regeneruje ju.
  • maska, sérum a krém na tvár – tieto kozmetické prípravky pôsobia veľmi rýchlo a intenzívne, pretože sú bohaté na živiny a regeneračné látky, ich účinok je skvelým doplnkom starostlivosti o pleť.
  • telové mlieka a telové maslá – najviac sa odporúčajú tie s ľahkou konzistenciou, pretože tieto kozmetické prípravky by sa mali nanášať na zohriate telo, vmasírovať a prebytok opláchnuť v sprche. Pokožka zostane hladká a zjemnená.
  • oleje na telo a tvár – ideálne na masáž na uvoľnenie napätých svalov a stimuláciu krvného obehu.

Ktoré produkty na vlasy si vziať do sauny?

Starostlivosť o krásu sa netýka len starostlivosti o telo, ale aj o vlasy. Na rozdiel od pokožky na vlasy nepôsobia dobre vysoké teploty, ktoré ich poškodzujú a vysušujú. Existujú však spôsoby, ako sa tomu vyhnúť. Vaša kozmetická taštička do sauny by mala obsahovať kozmetiku, ako napríklad:

  • kondicionér na vlasy – najmä taký, ktorý má v špecifikácii ochranu pred teplom a vysušovaním.
  • vlasové oleje – keďže teplota v saune je vysoká, pomáha to látke preniknúť hlboko do vlasov a posilniť jej obnovujúci účinok. Vlasy sú lesklé a hladké.
  • masky na vlasy – tiež hlboko prenikajúca látka, pod vplyvom tepla regeneruje vlasy a veľmi silno ich vyživuje.

Je potrebné poznamenať, že ošetrenie, ktoré sa uskutočňuje vo vlasoch, je veľmi prospešné aj pre prekrvenie pokožky hlavy.

Ako sauna ovplyvňuje starostlivosť o telo a vlasy?

Život v dnešnej dobe je neustálym kontaktom s toxínmi. Stojí za to podporiť telo pri zbavovaní sa nečistôt. Správne saunové rituály vám pri tom určite účinne pomôžu a zároveň dodajú dávku pozitívnej energie, posilnia pokožku a zregenerujú vlasy. Sedenia zamerané na skrášľovacie procedúry vám tiež zvýšia sebavedomie a pomôžu vám uvoľniť sa.