1. SUPINE
  2. Blog sauny
  3. Co składa się na wyposażenie sauny domowej lub ogrodowej?

Co składa się na wyposażenie sauny domowej lub ogrodowej?

Decydując się na saunę domową lub ogrodową, należy się zastanowić nad jej dodatkowym wyposażeniem.

Dla naszych Klientów mamy różnorodne dodatki, które sprawdzą się nawet u najbardziej wymagających użytkowników.

Nasi Klienci często pytają, co można dołączyć do saun, jakie wyposażenie oferujemy i jakie dodatki są najczęściej wybierane. Jesteśmy producentem z bogatym doświadczeniem, więc oprócz standardowego montażu sauny gwarantujemy kompleksową usługę. W naszej ofercie znajduje się nie tylko podstawowe wyposażenie sauny, ale również dodatkowe, nieco bardziej nowoczesne lub ekstrawaganckie.

Jakie elementy składają się na podstawowe wyposażenie sauny?

Do podstawowego wyposażenia sauny domowej lub ogrodowej należy piec, sterownik, oświetlenie (standardowo w saunie montujemy punktowe światła LED na suficie i pod ławami, oświetlenie za oparciami jest opcją dodatkową), szklane drzwi oraz przycisk alarmowy (przycisk alarmowy jest opcją dodatkową). Oferujemy również bardzo przydatne akcesoria, czyli ceber, czerpak, olejki eteryczne do sauny, zagłówki, klepsydrę i termohigrometr. Są to niezbędne elementy wyposażenia sauny, które zapewniają komfort jej użytkowania.

Jakie jeszcze dodatki oferujemy do sauny?

Poza standardowym wyposażeniem oferujemy uzupełniające dodatki, które nie są już niezbędne, ale zdecydowanie podnoszą jakość kąpieli we własnej, domowej (lub ogrodowej) saunie. Wśród nich znajduje się:

  • nagłośnienie – w postaci dwóch głośników montowanych pod ławkami w saunie oraz wzmacniacza z bluetooth, z którym łączymy się przez telefon. Ten komplet umożliwia słuchanie ulubionej muzyki w najlepszej jakości podczas kąpieli w saunie.
  • ściana solna – to element, który pod wpływem temperatury uwalnia lecznicze mikroelementy, takie jak: jod, brom, wapń czy magnez, dzięki czemu kąpiele w saunie solnej wzbogacone są o inhalacje leczniczym powietrzem. O tym, jak działa oraz jakie są jej właściwości, przeczytasz w artykule: Sauna solna – jaki to rodzaj sauny?
  • światła RGB – umożliwiające koloroterapię. Oferujemy dwie opcje do wyboru: wielki panel LED na suficie, który emituje światła w różnych barwach lub pas LED pod ławami, ewentualnie za oparciem.
  • balia lub kubeł z zimną wodą – zapewniają możliwość zażycia tradycyjnej kąpieli, kiedy to po pobycie w saunie powinniśmy schłodzić organizm.
  • jacuzzi – zdecydowanie urozmaica pomieszczenie lub domek z sauną.
  • szklana ściana frontowa – wybierana ze względów bezpieczeństwa lub estetycznych. Sprawdza się szczególnie w saunach domowych.

Chętnie doradzimy, jakie dodatkowe elementy wyposażenia sprawdzą się w Twojej saunie.

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i na podstawie rozmowy oraz naszego doświadczenia możemy pomóc wybrać odpowiednie wyposażenie. Istnieje również możliwość skonfigurowania online swojej własnej sauny: koniecznie sprawdź nasz konfigurator!