1. SUPINE
  2. Bez kategorii
  3. Producent saun i domków – rodzinna firma, szanująca tradycje

Producent saun i domków – rodzinna firma, szanująca tradycje

Jesteśmy producentem saun i domków 35m² oraz elementów małej architektury, ale przede wszystkim jesteśmy rodzinną firmą, szanującą wieloletnie tradycje.

Naszym konikiem zdecydowanie jest budowanie saun domowych i ogrodowych. Jednak nie mniej chętnie przystępujemy do realizacji domków, czy elementów małej architektury. W naszej pracy szczególną uwagę zwracamy na drewno. Ma być nie tylko najwyższej jakości pod kątem technicznym, ale wierzymy, że również powinno posiadać “to coś”. O drewnie najwięcej mógłby opowiadać Tata, gdyż to on jest w naszej firmie specjalistą właśnie w tym sektorze. Skoro jest Tata, to są też Synowie… Każdy z członków rodziny wyspecjalizował się w swojej dziedzinie, dzięki czemu doskonale się uzupełniamy, tworząc grupę doświadczonych fachowców. Supine to rodzinna firma, która buduje w historycznym tartaku. 

Producent saun i domków - rodzinna firma, szanująca tradycje
Producent saun i domków – rodzinna firma, szanująca tradycje

Sauny oraz domki budujemy w starym tartaku, którego szkielet to zabytkowa maszyna.

Warsztat producenta ulokowany jest w historycznym budynku, umiejscowionym w starym sadzie. To właśnie w tym miejscu kilkadziesiąt lat temu był tartak. Po dziś dzień szkieletem budynku jest stolarski trak pionowy, który tylko częściowo zabudowaliśmy ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo w naszym warsztacie pozostawiliśmy oryginalne tory, które niegdyś służyły do transportowania kłód. Obecnie nadal z nich korzystamy, przewożąc większe elementy saun, czy domków drewnianych. Ponadto, dla podkreślenia historycznego charakteru tego miejsca, na ścianach budynku umieściliśmy kilka oznaczeń oraz zegar w stylu vintage. Te, dla niektórych zabawne, elementy pozwalają nam pamiętać i doceniać, w jakim miejscu pracujemy na co dzień.

Drewno na sauny i domki sezonujemy w naszym historycznym tartaku.

Tartak, poza pomieszczeniami z niezbędnymi maszynami i narzędziami, ma również miejsce odpowiednie do sezonowania drewna. To tutaj wyselekcjonowane drewno powoli uzyskuje swoje właściwości odpowiednie do budowania saun, czy domków. Sezonujemy m.in. olchę, lipę i drewno sosny wejmutki.

Produkujemy sauny i domki, pamiętając o historii i myśląc o przyszłości.

Codziennie zajmujemy się projektowaniem i budowaniem saun, domków rekreacyjnych, czy realizacją elementów małej architektury. Miejsce, w którym tworzymy, nie pozwala nam zapomnieć o historii. W starym tartaku od wielu lat pracownicy zajmują się obróbką drewna. Marzymy, aby i w przyszłości tak było, dlatego dokładamy cegiełkę do odbudowy polskich lasów. Za każdą saunę lub domek posadzimy drzewa w Twoim imieniu – tutaj możesz się zapoznać ze szczegółami tej akcji.