1. SUPINE
  2. Blog sauny
  3. Sauna domowa – czy warto, jakie są jej zalety?

Sauna domowa – czy warto, jakie są jej zalety?

Sauna we własnym, domowym zaciszu to marzenie niejednego amatora zdrowego pocenia. Jakie są zalety posiadania domowej sauny?

Z sauny można korzystać w hotelu, ośrodku spa, w klubie fitness czy na basenie. Wielu amatorów kąpieli w saunie marzy jednak o posiadaniu swojej prywatnej kabiny. Realizacja takiego marzenia wbrew pozorom nie musi być trudna. Wystarczy spełnić niewielkie wymagania, takie jak wolna przestrzeń 1,5 m x 2 m (o pozostałych możesz przeczytać w tym artykule). Co sprawia, że tak wiele osób marzy o saunie we własnym domu? Jakie są zalety jej posiadania i – oczywiście – korzystania z niej?

Jakie są zalety posiadania sauny domowej?

Posiadając saunę domową, można regularnie korzystać z jej pozytywnych właściwości. Najpopularniejszym argumentem przemawiającym na rzecz sauny domowej jest jej prozdrowotne działanie. Regularne kąpiele w saunie pozytywnie wpływają na cały organizm oraz na samopoczucie. Korzystanie z sauny wpływa na poprawienie odporności, oczyszczenie organizmu, redukcję stresu, poprawę działania układu krwionośnego, wyglądu skóry czy na odpoczynek po wzmożonym wysiłku fizycznym, dodatkowo zapobiegając powstawaniu zakwasów.

Sauna domowa podnosi komfort życia.

Domowe spa zdecydowanie podnosi komfort życia – aby z niego skorzystać, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Posiadanie domowej sauny dodatkowo pomaga utrzymać systematyczność, która jest tak ważna, aby kąpiele przynosiły pozytywne rezultaty. Czy wiesz, jak używać sauny, aby kąpiele przynosiły pozytywne rezultaty? Poznaj 10 szybkich porad: jak prawidłowo korzystać z sauny. Dodatkowo sauna domowa dostępna jest dla domowników przez 24 godziny na dobę oraz przez cały rok.

Sauna we własnym domu zapewnia intymność użytkownikom.

Z kąpieli w saunie najlepiej korzystać nago, co wiele osób może krępować. Domowa sauna zapewnia 100% intymności, która niezbędna jest, aby w pełni się zrelaksować. W dodatku we własnej saunie jesteśmy pewni zachowania higieny, czego nie zapewni nam żaden ogólnodostępny ośrodek spa.

Nowoczesna sauna domowa nie wymaga dużego salonu kąpielowego.

Obecne technologie i nasze wieloletnie doświadczenie pozwalają na realizację saun domowych nawet w niewielkich pomieszczeniach. Budujemy sauny na poddaszach, w salonach, sypialniach oraz w ogrodach i domkach letniskowych. Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji.

Sauna domowa to długoterminowe oszczędności pieniędzy i czasu.

Myśląc o realizacji sauny domowej, warto również zwrócić uwagę na oszczędności, jakie przynosi. Tak jak wspominaliśmy, aby kąpiele w saunie przynosiły pozytywne rezultaty, muszą być wykonywane regularnie. Sauna domowa pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu, które należałoby poświęcić na wizyty w ośrodku spa lub na basenie.

Posiadanie sauny domowej może być spełnieniem marzenia o domowym spa.

Bez względu na to, która zaleta najbardziej za Tobą przemawia, zachęcamy do skonfigurowania swojej własnej, domowej sauny w naszym konfiguratorze saun lub bezpośrednio do kontaktu z nami.