1. SUPINE
  2. Blog sauny
  3. Sauna na poddaszu w domu, czyli własne mini spa

Sauna na poddaszu w domu, czyli własne mini spa

Sauna na poddaszu to doskonałe rozwiązanie nie tylko w małych domach. Zobacz realizacje i zainspiruj się!

Wiele osób marzy o saunie domowej, jednak uważa, że nie ma na nią wystarczająco dużo miejsca. W takim przypadku idealnie sprawdzi się niewielka, jednak nadal funkcjonalna sauna na poddaszu. Choć to prawdziwe wyzwanie dla projektantów i stolarzy, to jednak takie zadania to nasza specjalność. Przecież możemy zrealizować każde marzenie o prywatnej strefie spa. Przedstawiamy realizacje saun domowych zbudowanych na poddaszach.

Sauna domowa w łazience na poddaszu

Drewniana sauna domowa została wkomponowana nie tylko w konkretne miejsce w łazience, ale również pasuje to jej desingu. W wolnym narożniku łazienki na poddaszu zbudowaliśmy małą saunę fińską wykonaną na wymiar. Całe pomieszczenie jest w ten sposób zaprojektowane, aby w pełni wykorzystać niewielką przestrzeń, tworząc prawdziwą strefę relaksu w przytulnym wnętrzu.

Domowa sauna fińska na poddaszu w salonie

Na przykładzie tej realizacji możemy przedstawić naszą usługę tworzenia projektu indywidualnego. Ta sauna fińska dostarcza nie tylko relaksu i spełnia funkcję domowego mini spa, ale również w pełni zagospodarowuje miejsce. Sauna na poddaszu została połączona z szafką, dzięki czemu wykorzystuje 100% przestrzeni przy ścianie kolankowej. Całość została wykonana przez zespół stolarzy Supine.

Duża sauna na poddaszu

Inwestor w tym przypadku dał nam nieco większe pole do popisu. W łazience udało się wygospodarować obszar na saunę o powierzchni aż 196 cm x 116 cm. Indywidualny projekt i praca doświadczonego zespołu sprawiły, że sauna idealnie mieści się w zaproponowanym miejscu. To jedna z większych saun domowych, jaką mieliśmy okazję zbudować na poddaszu w prywatnym domu.

Malutka sauna domowa w narożniku na poddaszu

Dla wyostrzenia kontrastu tym razem prezentujemy bardzo małą saunę domową. I choć tutaj łazienka jest duża i tworzy sporą przestrzeń domowego relaksu, to inwestorzy zdecydowali się na niewielką saunę. Saunę wyposażyliśmy w dwie ściany ze szkła hartowanego, aby pomimo swojej wielkości, stwarzała wrażenie przestrzennej.

Sauna na wymiar producent Nakło Śląskie Tarnowskie Góry

Sauna fińska na poddaszu

Klasyczna sauna fińska to już ostatnia z realizacji, jakie chcieliśmy przedstawić w tym artykule. Drewniana sauna po raz kolejny została doskonale wkomponowana w obszar łazienki na poddaszu. I tym razem udało się zgrać nie tylko z przestrzenią, ale i ze stylem pomieszczenia.

Czy uda się zrealizować marzenie o saunie domowej?

Zbyt mało miejsca to żadna wymówka, aby zrezygnować z marzenia o własnej saunie domowej. Rozwiązaniem może być sauna na poddaszu lub w innym, nieoczywistym miejscu. Chętnie podejmiemy kolejne wyzwanie! Zapraszamy do obejrzenia pozostałych realizacji saun domowych oraz do kontaktu. Przygotujemy indywidualny projekt sauny marzeń.