1. SUPINE
  2. Blog sauny
  3. Sauna ogrodowa – jaką wybrać? Co warto wiedzieć przed zakupem?

Sauna ogrodowa – jaką wybrać? Co warto wiedzieć przed zakupem?

Sauna ogrodowa – jakie są rodzaje? Jaką wybrać? Co musisz wiedzieć przed zakupem? Dowiedz się wszystkiego od doświadczonego producenta saun ogrodowych!

Sauny przydomowe to w Polsce coraz częściej spotykany widok. Jest to związane z tym, że nie w każdym domu znajdzie się miejsce na saunę, a w ogrodzie już tak. Częstość pojawiania się nowych saun nie jest dla nas zaskoczeniem, gdyż każdy powinien korzystać z drogocennych właściwości regularnych kąpieli.

Sauna ogrodowa na wymiar lub domek z sauną – co wybrać?

Sauna ogrodowa może być wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak kabina prysznicowa, przebieralnia czy balia. Domek z sauną to doskonały wybór nie tylko na działkę rekreacyjną, choć na takie tereny jest najczęściej wybierany. Wybór pomiędzy sauną ogrodową a domkiem z sauną związany jest z indywidualnymi potrzebami oraz z wielkością areału, jaki Klient posiada.

Jakie warunki musi posiadać ogród lub działka rekreacyjna, aby móc zamontować saunę?

Aby cieszyć się kąpielami w przydomowej saunie ogrodowej lub na działce rekreacyjnej wystarczy dojście do prądu oraz wolna przestrzeń 1,5 m x 2 m. To absolutne minimum, jakie należy zapewnić producentowi saun ogrodowych do stworzenia indywidualnego projektu.

Czym ogrzewać saunę ogrodową?

Każda sauna ogrodowa musi posiadać źródło ogrzewania. Może to być tradycyjny piec na drewno, dużo wygodniejszy piec elektryczny (do sauny suchej), piec combi (do sauny suchej oraz mokrej), czy promienniki (do sauny infrared, czyli ogrzewanej podczerwienią). Odpowiednio zaprojektowana i wykonana sauna ogrodowa pozwala na kąpiele przez cały rok, bez względu na pogodę.

Każda sauna zaprojektowana jest indywidualnie pod kątem potrzeb oraz możliwości.

Tak jak wspominaliśmy, każda sauna może posiadać dodatkowe pomieszczenia, a nawet taras, tworząc atrakcyjny domek z sauną. Takie rozwiązania zwiększają komfort użytkowania i pozwalają maksymalnie wykorzystać właściwości kąpieli w saunie. Balia przy saunie ogrodowej zimą może dodatkowo grzać, a latem chłodzić organizm. Kabina prysznicowa oraz przebieralnia zbudowane bezpośrednio przy saunie to dodatkowy komfort.

Szczegółowe informacje o saunach ogrodowych i domkach z sauną znajdziesz tutaj: Sauny ogrodowe