Sauny ogrodowe – zaprojektowane z myślą o otoczeniu

Sauny ogrodowe mogą być naszym prywatnym spa niezależnie od pory roku czy aury na zewnątrz. Odpowiednio zaprojektowane pozwolą nam cieszyć się kąpielami cały rok, a dodatkowe elementy, takie jak kabina prysznicowa, przebieralnia czy balia z zarówno gorącą, jak i zimną wodą, dopełniają każdą kąpiel w saunie ogrodowej i pozwolą w pełni się zrelaksować i odpocząć.

Sprawdź nasze sauny ogrodowe

Proponujemy kilka gotowych modeli saun ogrodowych które możesz zobaczyć poniżej. Nic jednakże nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli dla Ciebie saunę według Twojej własnej wizji.

SAUNY OGRODOWE I DOMKI Z SAUNĄ

SUCHE – MOKRE – INFRARED

Sauny ogrodowe pozwalają na wykorzystanie każdego z możliwych źródeł ciepła. Począwszy od tradycyjnych piecy na drewno przez piec elektryczny do sauny suchej, piec combi do sauny suchej i mokrej, jak również promienniki do saun infrared. Co więcej sauna ogrodowa pozwala na dołączenie do całości balii, która zimą może nas ogrzewać, a latem dawać ulgę od upałów. Ponadto ogrodowe sauny mogą zostać rozbudowane o dodatkowe pomieszczenia, czy taras, tworząc domki sezonowe lub całoroczne z sauną.

Deska elewacyjna – profil romb

Drewno modrzewia syberyjskiego, dzięki miejscu swojego pochodzenia, jest wysoce odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wysoka trwałość i wytrzymałość tego surowca chroni go przed zniszczeniem. Profil elewacyjny – romb nadaje budynkom saun nowoczesności. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu świetnie sprawdza się jako boazeria zewnętrzna saun ogrodowych. Odcień elewacji wybrać można z poniższej palet.

Deski do sauny ogrodowej - profil romb

Deska elewacyjna – profil duo

Profil elewacyjny – duo to deska elewacyjna w podwójnym przekroju. Drewno duo nadaje czysty i elegancki wygląd budynkom saun ogrodowych. Odcień elewacji wybrać można z poniższej palety kolorów Vidaron.

Deski do sauny ogrodowej - profil duo

Deska elewacyjna – profil półbal

Drewno świerku skandynawskiego różni się od naszego krajowego gatunku lepszą fakturą drewna oraz mniejszą ilością sęków. Charakteryzuje się małymi przyrostami rocznymi, dzięki czemu jego wytrzymałość jest istotnie wyższa. Profil półbal jest bardzo oryginalnym rozwiązaniem, którego deski po złożeniu tworzą piękny efekt drewnianego bala. Odcień elewacji sauny do ogrodu wybrać można z poniższej palety kolorów Vidaron.

Deski do sauny ogrodowej - półbal

Deska elewacyjna – profil płaski

Płaska deska jest klasycznym rozwiązaniem stosowanym na elewację sauny ogrodowej. Przylegające do siebie deski tworzą efekt fasady. Odcień elewacji wybrać można z poniższej palety kolorów Vidaron.

Deski elewacyjne do sauny ogrodowej

Blacha elewacyjna na rąbek stojący

Blacha elewacyjna, wykorzystywana w budowie saun zewnętrznych, jest materiałem odpornym na trudne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki innowacyjnej technologii coraz częściej stosuje się ją w nowoczesnym budownictwie. W połączeniu z drewnem pozwala stworzyć unikalną konfigurację elewacji. Odcień blachy wybrać można z palety kolorów RAL.

Blacha elewacyjna do sauny ogrodowej

Płyty HPL

Płyty HPL to warstwowe laminaty HPL, obustronnie odporne na zewnętrzne warunki. Zachowują swoje właściwości mimo styczności z wodą, wilgocią czy promieniowaniem słonecznym. Charakteryzują się łatwością w utrzymaniu czystości. Stosowane są jako dekoracyjne płyty elewacyjne w saunach zewnętrznych. Odcień płyt wybrać można z palety kolorów RAL.

Menu