Praktyczny kompleks ogrodowy

Więcej niż sauna ogrodowa

Emma jest przykładem domku ogrodowego, który pełni więcej funkcji aniżeli wyłącznie korzystanie z sauny. Budynek w kształcie litery “l” mieści nowoczesną saunę, przedsionek z kabiną prysznicową i strefą do wypoczynku, a także osobne pomieszczenie gospodarcze wyposażone w oddzielne wejście, które może posłużyć jako schowek na narzędzia lub inne przedmioty. Boazerię elewacyjną tego modelu stanowi lakierowane drewno świerku skandynawskiego. Dwie pary drzwi obite deską elewacyjną ujednolicają domek. Duża szyba wenecka zamontowana w przedsionku w połączeniu ze szklanym frontem sauny pozwala odkrywać uroki ogrodu. Całość dopełniona jest klimatycznym oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym. Sauna ogrodowa emma dzięki swej użyteczności może spełniać rolę domowego lub publicznego miejsca relaksu.

BUDYNEK

Elewacja wykonana jest z drewna świerku płaskiego w kolorze orzecha włoskiego. Dach pokryto papą termozgrzewalną z dodatkowymi okuciami metalowymi. Na izolację składa się wełna mineralna oraz xps o grubości 100 mm oraz folie: paro przepuszczalna i paroizolacyjna. Boazerię i podłogę w saunie i w przedsionku stanowi świerk. Sauna dodatkowo wyposażona jest w podest drewniany wykonany z drewna lipy klasy aa. W przedsionku zamontowano kabinę prysznicową i dodatkową ławeczkę. Pomieszczenie gospodarcze wyłożono płytami osb. We wszystkich pomieszczeniach zainstalowano oświetlenie, zaś na zewnątrz budynku dwustronne kinkiety.

W saunie została zastosowana podłoga i boazeria drewniana ze świerku, natomiast podest, ławki, oparcia i obudowę pieca wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa. Sauna wyposażona jest w szklane drzwi i szklaną ścianę frontową. Pomieszczenie wyposażono w piec dwufunkcyjny firmy sawo scandia combi o mocy 9 kw, 2 zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr oraz sterownik zewnętrzny nexen b20. Osłonę za piecem stanowią płyty z betonu architektonicznego. Atmosferę tworzą światła ledowe i pas koloroterpii.

Menu