Sauna ogrodowa – praktyczny kompleks ogrodowy

Więcej niż sauna ogrodowa

Sauna Emma to przykład domku ogrodowego, który pełni więcej funkcji aniżeli wyłącznie korzystanie z sauny. Budynek w kształcie litery “L” mieści nowoczesną saunę ogrodową, przedsionek ze strefą do wypoczynku, a także osobne pomieszczenie gospodarcze wyposażone w oddzielne wejście, które może posłużyć jako na przykład schowek na narzędzia. Boazerię elewacyjną tego modelu stanowi lakierowane drewno świerku skandynawskiego. Dwie pary drzwi obite deską elewacyjną ujednolicają domek saunowy. Ponadto duże okno aluminiowe zamontowane w przedsionku w połączeniu ze szklanym frontem sauny pozwala odkrywać uroki ogrodu. Całość dopełniono klimatycznym oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym. Podsumowując, sauna ogrodowa Emma, dzięki swej użyteczności, może spełniać rolę domowego lub publicznego miejsca relaksu.

DOMEK Z SAUNĄ OGRODOWĄ

Elewacja sauny ogrodowej wykonana jest z drewnianej boazerii płaskiej w kolorze orzecha włoskiego. Dach płaski pokryto membraną dachową PVC. Na izolację sauny składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paro przepuszczalna i paroizolacyjna. Boazerię w saunie jak i w przedsionku stanowi drewno świerkowe. Sauna dodatkowo wyposażona jest w podest drewniany wykonany z drewna lipy klasy aa. Ponadto w przedsionku zamontowano dodatkową ławeczkę. Pomieszczenie gospodarcze wyłożono płytami OSB. We wszystkich pomieszczeniach zainstalowano oświetlenie, zaś na zewnątrz budynku saunowego dwustronne kinkiety.

W saunie ogrodowej została zastosowana podłoga drewniana ze świerku. Natomiast podest, ławki, oparcia i obudowę pieca wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy AA. Sauna zewnętrzna wyposażona jest w szklane drzwi oraz dodatkowo szklaną ścianę frontową. Pomieszczenie wyposażono w piec Harvia Vega, 2 zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr. Ponadto atmosferę relaksu dopełniają światła ledowe.

  • Powierzchnia całkowita 4,5 m x 4,8 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 2,1 m x 1,9 m (wewnątrz)
  • Przedsionek 2,1 m x 2,35 m (wewnątrz)

Drewno

Boazeria domku z sauną Emma wykonana została z wyselekcjonowanego drewna ze świerku skandynawskiego. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy. Ponieważ jest to najbardziej ekonomiczny gatunek polecany do tego zastosowania. Oprócz tego, że jest niezwykle wytrzymały, to ponadto posiada małe brązowe sęki, dodające mu uroku.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do sauny Emma dobrano piec Harvia Vega wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia marki Harvia charakteryzują się wysoką jakością oraz estetycznym wyglądem. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi.

Przeszklenia

Sauna Emma wyposażona została w spore okno o wymiarze 120 cm x 190 cm które wychodzi z pomieszczenia poprzedzającego saunę. Przednią część sauny okalają przezroczyste drzwi wraz z frontem szklanym, co pozwala na jeszcze lepsze doświetlenie wnętrza światłem słonecznym. W dodatkowym pomieszczeniu gospodarczym dodano okno PVC o wymiarach 60 x 100 cm.

Promienniki kwarcowe

Decydując się na saunę infrared montujemy promienniki kwarcowe do saun niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Ponadto wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Jednak wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Emma.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny – zastosowano oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Dodatkowo do wyboru są jednak również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Ponadto urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, na przykład do koloroterapii.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewację zewnętrzną domku Emma wykonano z wysokiej jakości drewna świerkowego w odcieniu orzech włoski. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Sauna ogrodowa drewniana Emma
Producent saun ogrodowych Emma
Domek z sauną Emma
Sauna z prysznicem do ogrodu Emma
Domek 35 z sauną Emma
Domek saunowy producent Emma
Domek saunowy Emma
Domek saunowy od producenta Emma
Sauna ogrodowa od producenta Emma
Sauna ogrodowa z drewna Emma
Sauna do ogrodu z drewna Emma
Sauna ogrodowa koloroterapia Emma

Napisz do nas o wycenę sauny Emma

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
29 - 4 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed