Nowoczesne podejście do tradycyjnych saun domowych

Istotą saun domowych jest ich naturalne piękno wydobywające się z drewna. To właśnie ono koi nasze zmysły, a jego zapach pozwala w pełni się zrelaksować. Dzięki technologii jaką dysponujemy, możemy jeszcze pełniej i przyjemniej korzystać z daru jakim są sauny domowe oraz ogrodowe. Nowoczesne sterowniki i piece pozwalają na szybkie i komfortowe wprowadzenie nas do kąpieli w saunie.

Rodzaje stylizacji sauny domowej

Pragnąc dostosować się do zróżnicowanych potrzeb naszych Klientów, oferujemy sauny domowe wykonane w trzech rodzajach stylizacji. Wszystkie odmiany łączy możliwość dopasowania kształtu do istniejącej infrastruktury, naturalne materiały, ręczne wykonanie, indywidualny projekt, układ wnętrza, dostosowanie oświetlenia do wielkości kabiny, pełne wyposażenie sauny domowej gotowej do użytku oraz możliwość doboru oprzyrządowania dodatkowego.

Sauny klasyczne

Sauny wykonane ze standardowych rodzajów drewna, takich jak lipa najwyższej klasy AA oraz bardzo popularnego świerku skandynawskiego używanego najczęściej do realizacji ekonomicznych. Wybierając saunę klasyczną mamy możliwość selekcji gatunku drewna, opcję jego termowania i wyboru najbardziej odpowiedniego rozwiązania dostosowanego do indywidualnych oczekiwań. Są to sauny do domu wybierane zdecydowanie najczęściej, a ich stosunek jakości do ceny jest optymalny. Sauny te stanowią połączenie tradycyjnych, naturalnych materiałów w połączeniu z praktycznym i wygodnym wyposażeniem najnowszej generacji. Kabiny spełniają oczekiwania związane z optymalnie funkcjonującą sauną. Rozwiązanie to wybierają osoby, które chcą połączyć funkcjonalność sauny wewnętrznej ze standardową estetyką, przy zachowaniu wielowiekowych zwyczajów.

Sauny góralskie

Sauny wewnętrzne wykonane ze specyficznego rodzaju drewna – sosny wejmutki. Gatunek ten charakteryzuje się unikatowością pod względem lekkości. Dzięki naturalnym metodom obróbki – procesom termowania i szczotkowania, sosna wejmutka przeobrażana jest na postarzałe drewno. Jego wygląd nawiązuje do stylu góralskiego, dlatego idealnie pasuje do saun zlokalizowanych w domach budowanych z balii oraz na terenie górzystym. Sauny nawiązują do regionalnego wystroju i stylu góralskiego. Uzupełnieniem sauny góralskiej mogą być dodatkowe elementy wykonane z drewna, odwołujące się do wspomnianego stylu, np. drewniana firanka. Sauny góralskie emanują oryginalnym wykończeniem będącym uzupełnieniem otaczających krajobrazów, gór i specyficznych budynków. Przebywanie w takiej saunie domowej wzbudza pozytywne emocje kojarzone z niepowtarzalnym klimatem.

Sauny nowoczesne

Sauny domowe wykonane w boazerii z nowoczesnych płyt drewnianych austriackiego producenta – firmy Rohol. Jest to najwyższej jakości materiał dedykowany do budowy saun. Okleiny dostępne są w różnych rodzajach kolorystycznych. Ze względu na ekstremalne warunki panujące w saunie, niezwykle istotne jest, aby surowce, z których jest ona budowana nie szkodziły zdrowiu. Płyty Rohol nawet w wysokich temperaturach nie emitują szkodliwych dla zdrowia formaldehydów (za wyjątkiem ich naturalnej zawartości w drewnie). Sauny te wyróżniają się najczęściej wieloma przeszkleniami oraz stylowym i wygodnym wyposażeniem, m. in. w postaci sterownika obsługiwanego z poziomu aplikacji mobilnej. Korzystając z nowoczesnej sauny do domu wyraźnie odczuwalny jest klimat luksusu i elegancji. Sauny te dedykuje się najbardziej wymagającym Klientom, ceniącym innowacyjny design i minimalizm w czystej postaci.

Menu