Sauna ogrodowa – perspektywiczna przystań wypoczynku

Domek saunowy w szkle

Sauna zewnętrzna Noah stanowi innowacyjną wizję przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej. Domek saunowy z licznymi przeszkleniami wyposażono w 4 pomieszczenia: saunę, przebieralnię, pomieszczenie z prysznicem i obszerne pomieszczenie rekreacyjne. Boazeria zewnętrzna wykonana została z drewna o profilu DUO pomalowana olejem ochronnym w w ciemnym kolorze, dlatego doskonale kontrastuje z szybami. Przede wszystkim niemałą zaletą tej sauny ogrodowej jest mnogość pokoi, ponieważ chroni ona przed wydostawaniem się ciepła na zewnątrz. Ponadto układ budynku sauny pozwala na różnorakie zagospodarowanie jego przestrzeni. Dlatego sprawdza się jako użytek prywatny, ale także do szerokiej eksploatacji w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach. Podsumowując, jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zarówno wygodę jak i innowacyjny styl.

DOMEK Z SAUNĄ

Elewacja domku saunowego wykonana jest z deski elewacyjnej o profilu DUO. Dach pokryto blachą w kolorze antracytowym i zamontowano rynnę. Na izolację sauny składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paro przepuszczalna i paroizolacyjna. Domek zaopatrzono w przeszklone drzwi blaszane w kolorze antracytowym, a także w aż 7 sztuk szyb. Boazerię i podłogę w przedsionku, pomieszczeniu rekreacyjnym i w przebieralni stanowi świerk. Ponadto na terenie całego wnętrza sauny ogrodowej zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek.

W saunie ogrodowej została zastosowana podłoga drewniana ze świerku, natomiast podest, ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy AA. Boazeria została wykonana z drewna świerka skandynawskiego. Sauna zewnętrzna wyposażona jest w szklane drzwi. Pomieszczenie wyposażono w piec renomowanej firmy – Harvia – model Vega z wbudowanym sterownikiem, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr. Ponadto oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

  • Domek z sauną 7 m x 3 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Przedsionek 1,9 m x 1,2 m
  • Pomieszczenie z prysznicem 1,9 m x 1,55 m
  • Pomieszczenie rekreacyjne 2,9 m x 2,8 m

Drewno

Boazeria sauny zewnętrznej Noah wykonana została z wyselekcjonowanego drewna lipy, ponieważ w świecie leśników uchodzi ono za jedno z najtrudniej obrabialnych drzew ze względu na swoją nietypową strukturę i gęstość. Te właśnie cechy sprawiają, że drzewa te doskonale sprawdzają się w saunach ogrodowych i w wysokich temperaturach. Ponadto utrzymują swe naturalne kształty, ale nie pękają i nie wysychają na wiór. Solidne dopracowanie szczegółów zagwarantowało satysfakcjonujący efekt wizualny i czuciowy.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również ogrodowej. Do sauny Noah dobrano piec Harvia Vega. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy, na przykład od 2,3 do 9 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę ogrodową combi wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

Stolarka okienna i drzwiowa

Domek saunowy Noah wyposażono w wiele przeszkleń: w pomieszczeniu rekreacyjnym zastosowano aż 4 okna aluminiowe o wymiarach 140×200, oraz 2 okna o wymiarach 80×200, a także w przeszklone drzwi wejściowe aluminiowe. W przedsionku prowadzącym do sauny oraz do łazienki zastosowano także okno o wymiarach 140×200. Drzwi do łazienki są przeszklone, lecz matowe co pozwala na zachowanie prywatności.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun ogrodowych Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Noah.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę domku saunowego znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Do wyboru są jednak również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku Noah wykonana jest z wysokiej jakości drewna z zastosowaniem modelu typu duo w ciemnym odcieniu brązu. Przede wszystkim odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Sauna ogrodowa przeszklona Noah
Sauna do ogrodu Noah
Sauna domowa zewnętrzna Noah
Drewniana sauna ogrodowa Noah
Prywatna sauna ogrodowa Noah
Piec do sauny ogrodowej Noah
Sauna do ogrodu zewnętrzna Noah
Sauna ogrodowa producent Noah
Sauna do ogrodu producent Noah
Sauna do ogrodu od producenta Noah
Domek saunowy od producenta Noah
Sauna domowa zewnętrzna producent Noah
Sauna fińska ogrodowa Noah
Domek z sauną fińską Noah
Budynek saunowy Noah
Sauna ogrodowa projekt Noah

Napisz do nas o wycenę sauny Noah

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
23 - 10 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed