Sauna Sofia – pełna strefa relaksu

Sfera wielu możliwości

Projekt sauny ogrodowej Sofia obejmuje domek mieszczący taras, przedsionek oraz saunę fińską. Na domek saunowy składa się najwyższej jakości drewno, elementy szklane oraz gustowne dodatki, które akcentują nowoczesny wygląd zarówno wewnątrz sauny, jak i w jej otoczeniu zewnętrznym. Zaletą sauny Sofia jest pełna strefa relaksu – pozwala na pomieszczenie balii na tarasie oraz prysznica, przedsionek pozwoli na prywatne miejsce do przebrania się. Świetnie może się sprawdzić jako dodatek do kompleksów hotelowych i spa. Nic jednak nie staje na przeszkodzie do wykorzystania sauny Sofia w prywatnym ogrodzie.

DOMEK SAUNOWY

Elewacja sauny ogrodowej Sofia wykonana jest z deski elewacyjnej o profilu DUO i zaimpregnowana olejem na wybrany przez inwestora kolor. Płaski dach pokryto membraną PVC. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Hartowana szyba okienna oraz drzwi wejściowe wprowadzają światło dzienne do wnętrza przedsionka jak i do sauny. Oświetlenie w saunie tworzą oczka ledowe umieszczone na suficie w saunie, przedsionku jak i na tarasie. Taras osłonięty został z dwóch stron stałą roletą wykonaną z drewna.

Cały domek ma powierzchnię ponad 19 metrów kwadratowych. Sauna, będąca najważniejszym elementem całego projektu, wykonana jest w boazerii ze świerku skandynawskiego, natomiast podest, ławki i oparcie wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy AA. Pomieszczenie wyposażono w piec firmy Harvia Cilindro, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr oraz zewnętrzny sterownik Nexen B10. Pomieszczenie sauny wyposażone jest w okno panoramiczne, z szybą hartowaną. Zapraszamy do skorzystania z konfiguratora sauny Sofia, aby dobrać saunę ogrodową pod swoje potrzeby i wycenić model. Wystarczy na końcu procesu podać swój adres e-mail aby otrzymać wycenę.

  • Powierzchnia całkowita 6,2 m x 3,1 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 2,8 m x 1,8 m
  • Przedsionek 2,8 m x 1 m
  • Taras 3,2 m x 3,1 m

Drewno

Boazeria sauny ogrodowej Sofia wykonana została z drewna świerku skandynawskiego. Jest to często wybierany gatunek, dobrze sprawdzający się w saunach. Mimo wysokich temperatur, świetnie znosi trudne warunki. Dodatkowo ozdabia wnętrze drobnymi, brązowymi sękami. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do sauny Sofia dobrano piec Harvia Cilindro. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

Sterownik

Domek saunowy Sofia wyposażono w sterownik zewnętrzny Nexen B10. Jest on odpowiedni do obsługi większości pieców instalowanych w saunach ogrodowych – tradycyjnych, elektrycznych oraz pieców combi z generatorem pary lub promiennikami podczerwieni. Panel sterowania jest kompaktowy i czytelny, informuje gdy temperatura w saunie jest idealna do kąpieli. Ponadto miejsce usytuowania sterownika jest niemal dowolne, ponieważ może to być przedsionek, łazienka, czy nawet salon. Proponowane sterowniki występują w różnych wariantach o różnej mocy. Najnowsze sterowniki umożliwiają również sterowanie sauną z urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca. Przede wszystkim dostosowujemy odpowiednie modele do kubatury sauny zewnętrznej i życzeń inwestora.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą zewnętrznej sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne, jednak nie zostało wykorzystane w modelu Sofia.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej – znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Co więcej, do wyboru są również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku Sofia wykonana jest z wysokiej jakości drewna z zastosowaniem modelu typu DUO w ciemnym odcieniu brązu. Przede wszystkim odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Napisz do nas o wycenę sauny Sofia

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
16 + 12 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed