Sauna ogrodowa – prywatne medium wytchnienia

Ulubieniec prywatnych posesji

Sauna do ogrodu Oliver to nowoczesne i estetyczne wydanie tradycyjnego domku saunowego. Przede wszystkim precyzyjnie przygotowany projekt, z wnikliwym przeanalizowaniem każdego szczegółu, podnosi walory wizualne i jakość użytkowania sauny. Dodatkowo drewniana elewacja i przeszklenia przenoszą korzystających z kąpieli bliżej natury. Domek saunowy wyposażony w taras z zadaszeniem pozwala na dowolne zagospodarowanie tego miejsca. Ponadto jacuzzi, balia, leżaczki czy nawet stół służący do grillowych spotkań, urozmaici teren i pomoże wykorzystać go pod dodatkowe rozrywki. Wnętrze sauny ogrodowej składa się z przedsionka oraz w pełni wyposażonej sauny fińskiej z piecem elektrycznym.

SAUNA OGRODOWA

Elewacja sauny wykonana jest z deski elewacyjnej o profilu półbala pokryta olejem ochronnym. Dach pokryto blachą i zamontowano rynnę. Drzwi wejściowe i dach wyróżniają się kolorem antracytowym. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Taras wyłożono deską ryflowaną. Boazerię i podłogę w przedsionku stanowi świerk. Ponadto zamontowano tam ławkę z drewna lipy klasa AA. Następnie zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek.

W saunie ogrodowej została zastosowana podłoga oraz boazeria drewniana ze świerku, natomiast podest, ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy A. Sauna zewnętrzna wyposażona jest w szklane drzwi. Pomieszczenie wyposażono w piec firmy Harvia Vega, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr. Oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

  • Domek saunowy z tarasem 6,6 m x 7,6 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 3,2 m x 1,8 m
  • Przedsionek 3,2 m x 0,9 m

Drewno

Boazeria domku z sauną Oliver wykonana została z wyselekcjonowanego drewna ze świerku skandynawskiego. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy. Ponieważ jest to najbardziej ekonomiczny gatunek polecany do tego zastosowania. Oprócz tego, że jest niezwykle wytrzymały, to ponadto posiada małe brązowe sęki, dodające mu uroku.

Piec elektryczny

Przede wszystkim to piec stanowi serce każdej sauny, także ogrodowej. Do sauny Oliver dobrano piec Harvia Vega wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy, na przykład od 2,3 do 9 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Decydując się na saunę combi wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi. Warto zwrócić uwagę na to, że w piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

Przeszklenia

Sauna Oliver wyposażona została w dwie pary sporych okien o wymiarze 160 cm x 100 cm. Jedno okno wychodzi z pomieszczenia saunowego, a drugie umieszczone jest w ściance tarasowej. Przednią część sauny okalają przezroczyste drzwi, co pozwala na jeszcze lepsze doświetlenie wnętrza światłem słonecznym.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą sauny ogrodowej Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Dlatego decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Ponadto wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Przede wszystkim wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Oliver.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej Oliver, znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na przykład na suficie lub pod ławkami. Do wyboru są jednak również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Ponadto oferujemy urozmaicenie pod postacią kolorowego, ledowego światła do domków saunowych, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku saunowego Oliver wykonana jest z wysokiej jakości drewna z zastosowaniem modelu typu półbal w kolorze jasnego brązu. Dlatego odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Wyposażenie sauny ogrodowej Oliver
Domek z sauną Oliver
Domek drewniany z sauną Oliver
Sauna ogrodowa drewniana Oliver
Sauna ogrodowa sterownik Oliver
Drewniana sauna ogrodowa Oliver
Wyposażenie do sauny ogrodowej Oliver
Prywatna sauna ogrodowa Oliver
Sauna domowa zewnętrzna Oliver
Piec do sauny ogrodowej Oliver
Sauna ogrodowa rodzinna Oliver
Sauna ogrodowa piec Oliver
Sauna ogrodowa tradycyjna Oliver
Sauna do ogrodu z drewna Oliver
Sauna ogrodowa termometr Oliver
Sauna ogrodowa prywatna Oliver
Domek rekreacyjny z sauną Oliver
Domek drewniany z sauną Oliver
Domek 35 z sauną Oliver
Sauna ogrodowa od producenta Oliver
Sauna drewniana ogrodowa Oliver
Sauna z drewna ogrodowa Oliver
Domek saunowy producent Oliver
Sauna zewnętrza drewniana Oliver

Napisz do nas o wycenę sauny Oliver

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
25 - 6 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed