Sauna ogrodowa – kompleks wellness

Strefa dobrostanu

Sauna zewnętrzna Ethan to nowoczesny budynek saunowy. Na jego innowacyjność rzutuje przede wszystkim wykończenie zewnętrzne wykonane z blachy elewacyjnej oraz wydatne przeszklenia. Na cały projekt składa się 10-12 osobowa kabina sauny, przedsionek oraz zadaszony taras. Dzięki swoim rozmiarom mieści wiele osób, a w czasie przerwy od seansów saunowych możliwy jest odpoczynek na leżakach rozstawionych na tarasie. Połączenie kolorów: mocnego i ciemnego antracytu z ciepłym brązowym drewnem tworzy minimalistyczny, surowy, industrialny styl budynku. Duże okno zamontowane w saunie pozwala na pozostanie w kontakcie ze światem zewnętrznym. Podsumowując, sauna ogrodowa Ethan integruje surowość wykonania z ciepłem płynącym z sauny.

DOMEK SAUNOWY

Elewacja sauny ogrodowej wykonana jest z blachy elewacyjnej w kolorze antracytowym. Płaski dach pokryto membraną PVC. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Taras wyłożony jest deską tarasową i zabezpieczony olejem. Boazerię i podłogę w przedsionku stanowi świerk. Ponad to miejsce w tym pomieszczeniu zagospodarowano w ławkę z drewna lipowego. Dodatkowo zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek.

W saunie została zastosowana podłoga drewniana, natomiast podest, ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy AA. Boazeria została wykonana z drewna świerka skandynawskiego. Sauna ogrodowa wyposażona jest w ramowe drzwi z przeszkleniem oraz w dużą, hartowaną, dwukomorową szybę w ramie okiennej o kolorze antracytowym. Pomieszczenie wyposażono w cylindryczny piec Harvia Cilindro z wbudowanym sterownikiem, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr. Dodatkowo oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

  • Domek saunowy z tarasem 6,25 m x 4 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 2,25 m x 2,6 m
  • Przedsionek 1,5 m x 2,6 m

Drewno

Boazeria sauny ogrodowej Ethan wykonana została z wyselekcjonowanego drewna lipy. W świecie leśników uchodzi ono za jedno z najtrudniej obrabialnych drzew ze względu na swoją nietypową strukturę i gęstość. Te właśnie cechy sprawiają, że drzewa te doskonale sprawdzają się w saunach i w wysokich temperaturach. Utrzymują swe naturalne kształty, ale nie pękają i nie wysychają na wiór. Solidne dopracowanie szczegółów zagwarantowało satysfakcjonujący efekt wizualny i czuciowy.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do sauny Ethan dobrano piec Harvia Cilindro wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

Przeszklenia

Domek saunowy Ethan wyposażono w spore przeszklenia. Z pomieszczenia sauny na podwórko wychodzi okno o wymiarach 200x200cm z okiennicami w kolorze antracytowym. Drzwi wejściowe do przedsionka są także przeszklone, co pozwoli na doświetlenie pomieszczenia światłem słonecznym. Drzwi do sauny są przezroczyste.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą zewnętrznej sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne, jednak nie zostało wykorzystane w modelu Alex.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej – znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Co więcej, do wyboru są również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Blaszana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej w kolorze antracytowym, tworzy nowoczesny design i dodaje surowości całemu budynkowi. Świetnie kontrastuje z drewnianą deską tarasową. Elewacja zewnętrzna domku saunowego Ethan wykonana jest z wysokiej jakości blachy, która nie wymaga regularnego impregnowania, które niezbędne jest w przypadku stosowania drewna na zewnątrz. Dzięki swej trwałości, blacha odporna jest na negatywne działanie warunków atmosferycznych.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Napisz do nas o wycenę sauny Ethan

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
25 - 6 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed